Menu

Galaxy Note 8 Ekran Görüntüsü Alma

5 sene ago 0
Galaxy Note 8 ekran görüntüsü alma, Galaxy Note 8 ekran fotoğrafı nasıl alınır gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Samsung Galaxy Note 8 ile farklı yöntemlerle ekran görüntüsü alma seçenekleri sunuyor. Bunları aşağıda sırayla inceleyeceğiz.

Samsung Galaxy Note 8, son tanıtım lansmanıyla büyük yenilikler getireceğinin müjdesini vermişti. iPhone ile yarışta iken farklı modellerin de çıkması onu zorlu bir yarışa itmiş durumda. Daha fazla özellik, daha dayanıklı bir kasa ve daha uygun bir fiyat Samsung’un yapmaya çalıştığı şey olsa da piyasa oldukça genişledi.

Samsung Galaxy Note 8’in S-Pen aracı sayesinde ekranın belli bir kısmının ekran görüntüsü alınabiliyor. Ek olarak uzun metinlerin görünmeyen kısımları da çekebilirsiniz. Galaxy Note 8 ekran alma üç farklı şekilde yapılabilir.

Birinci yöntem olarak diğer android akıllı telefonlarda olduğu gibi Galaxy Note 8’de de fiziksel home tuşu olmadığı için ekran görüntüsü Ses Kısma Tuşu ve Güç düğmesine aynı anda basıp 2 saniye kadar beklemekle gerçekleşiyor. Uzun bir yazıyı çekmek isterseniz altta açılan menüden Yakalanan Görüntüyü Kaydır seçeneğini seçerek ekranın alt kısmında kalan bölümü de çekebilirsiniz.

İkinci yöntem ise S-Pen yardımıyla ekran görüntüsü alma işlemidir. Çekmek için istediğiniz yere gelin ve S-Pen’i yuvasından çıkarın. Daha sonra Akıllı Seçim (Smart Select) seçeneğine gelin ve ekran görüntüsü almak istediğiniz kısmı seçip görüntüyü alın. Aldığınız görüntü galeriye kaydedilmiş olacaktır.

Galaxy Note 8 ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz son yöntem Samsung Galaxy modellerinde bulunan el hareketiyle ekran görüntüsü almadır. Bunu yapmak için elinizi ekrana dik konumda tutun ve sağdan sola veya soldan sağa doğru kaydırın. Bu özelliği aktif etmek için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Ekranı yakalamak için elinizi kenarını kaydırın seçeneğini işaretleyin.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir