Menu

Galaxy S9, iPhone’nun yapamadığını yapacak!

6 sene ago 0

Son dönemlerin en gözde modelleri olan Galaxy serilerine yeni eklenmesi planlanan Galaxy S9 için ilk bilgiler gelmeye başladı. 2018’in ikinci yarısında duyurulması beklenen model için ortada pek çok dedikodu olsa da, bu ortaya atılanlardan biri gerçekten de çok büyük önem teşkil ediyor. Ekran ve kasa oranlarının iyice büyümesiyle ve kaliteli olmasıyla cihazlar için bazı özellikler sonsuza kadar değişecek düzeyde görünüyor.

Parmak izi sensörü Galaxy S9’da ekranda olacak

Akıllı telefon piyasasında artık rekabetin iyice arttı. Bu rekabetin sonucu olarak gelişen bir cihaz yelpazesine hakim oldular. Hem Apple hem de Samsung tarafında modern ve inovatif teknolojilerin önünü açıyor. Apple bu sorunu Face ID teknolojisiyle çözmeye çalışırken, Samsung Galaxy serisi de çok eleştirilen parmak izi sensörünün yerini değiştirmeyi planlıyor.

Samsung’un başvuru yaptığı patentin eskizleri internet ortamına düştü bile. Herkesin merakla beklediği teknoloji de ortaya çıkmış oldu diyebiliriz. Bu patent taslaklarına göre Galaxy S9 ekranın altına parmak izi sensörü yerleştirilmiş durumda. Burada iki farklı seçenek karşımıza çıkıyor.

Bunlardan birincisi, cihazın alt kısmına yerleştirilecek bir oyuk ile parmak izi sensörü ve Home butonunun geri dönmesi olarak söyleniyor. Bu hem garip bir tasarım olurdu hem de Infinite Display‘in sonu olabileceği söyleniyor. O yüzden bu tasarımı es geçmemiz hem bizim açımızdan hem de Samsung açısından iyi olacaktır.

galaxy s9

İkinci seçenekse ekranın altından parmak izinin okunması oluyor. Eğer bu özellik gelirse, Galaxy S9 gerçekten de muazzam bir iş başarmış olacak. Bizim tarafımızda en makul seçenek de bu gibi görünüyor.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir