Denis Villeneuve: Dune Üçlemesi “Dune: Messiah” İle Bitecek

Total
0
Shares

Yönetmen, üç bölümlük bir uzay destanını görkemli bir şekilde bitirmeyi planladığını doğruladı.

Dün, Dune: Part Two için merakla beklenen sinema fragmanı Warner Brothers tarafından yayınlandı. Dune kitap serisinin sadık hayranları, Timothée Chalamet tarafından canlandırılan Paul Atreides’in anlatısının ilk iki kitabın ötesine geçtiğinin gayet farkındalar. Şimdi, yönetmen Denis Villeneuve’ün Dune: Messiah’ın bir uyarlamasıyla Frank Herbert’in eserlerinin derinliklerine inerek Dune üçlemesini muhteşem bir şekilde tamamlamayı planladığını Deadline sitesi yeniden doğruladı.

Üçüncü bölüm destanı devam ettirecek ve Villeneuve ile senarist Jon Spaihts tarafından birlikte yazılması bekleniyor. Stüdyo, Üçüncü Bölüm için aktif gelişmeleri henüz resmi olarak duyurmamış olsa da, hayranlar bu vizyoner üçlemenin tamamlanması konusunda umutlu. Bu, Dune Messiah’ın beyaz perdeye uyarlandığı ilk sefer değil elbette, 2003 mini dizisi Children of Dune büyük ölçüde bu romanlardan alınmıştı.

Doğal olarak, Dune: Part Two ve sonraki üçlemenin kaderi, gişedeki performansına bağlı olacak. Pandeminin zorlukları arasında yayınlanan ilk bölüm, çok saygın bir hasılat getirmeyi başardı ve başarılı bir şekilde önemli bir hayran kitlesiyle sonuçlandı.

Dune: Part Two, ilk filmin sonundan hemen ileri giderek, Frank Herbert’in 1965 tarihli saygın romanını uyarlamak için büyüleyici bir yolculuğa çıkıyor. Konu özeti, Paul Atreides’in Chani (Zendaya tarafından canlandırılıyor) ve Fremenlerle ittifak kuruyor. Ailesini yok eden faillere karşı intikam yolunda ilerler. Önünde beliren korkunç bir geleceği gören Atreides, felaketin fiilen gerçekleşmesini önlemek için gücünün ve kararlılığının her zerresini kullanır.

Denis İçin Bir Çocukluk Rüyası

Denis Villeneuve için, Dune’un sinematik bir deneyime dönüşmesi, Montreal kırsalındaki ilk yıllarından kaynaklanan ömür boyu sürecek bir özlem olmuştur. Derin kişisel bağı ve projeye olan sarsılmaz tutkusu göz önüne alındığında, bu hikayeleri büyük ekranda hayata geçirmeye devam etmesi çok duygusal.

Villeneuve’ün Venedik prömiyerinden önce Warner Bros.’a haber vermeden Dune’un jeneriğine “Birinci Kısım”ı eklediğinden ve ardından Dune: Messiah hakkında konuşmaya devam ettiğinden beri tüm seriyi hayata geçirmek istediğini uzun zamandır biliyorduk. Bunun gerçekleşebileceğine dair ilk resmi onayımız bu görünüyor.

Dune: Part Two 3 Kasım’da vizyona giriyor. Yeni fragmanı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

The Fountain (2006) – İnceleme

“The Fountain“, Darren Aronofsky tarafından yazılan ve yönetilen 2006 yapımı bir bilim kurgu-dram filmidir. Film, Hugh Jackman, Rachel Weisz ve Ellen Burstyn gibi başarılı oyuncuları içermektedir. “The Fountain”, farklı zaman…