Genel

Çift Ekranlı Yota3 Tanıtıldı!

0

Uzun zamandır piyasada dönen dedikodular sonucunda beklenen telefon YotaPhone tarafından resmen tanıtıldı. Çift ekranlı telefon olma özelliğine sahip olan telefon, önceki modellere göre kavisli ve metalik bir dış yapıya sahip olduğu görüldü. YotaPhone Çin merkezli bir mobil telefon firması. Uzun zamandır çift ekranlı telefonun tanıtılacağı gün bekleniyordu. Sonunda çift ekranlı Yota3 tanıtıldı.

Yota3’ün Teknik Özellikleri

Yota3, 5.5-inç 1080p Samsung AMOLED ana ekrana sahip. Parmak izi sensörüne sahip telefonun, ön tarafında 13-megapiksel f/2.2 kamera bulunuyor. 12 MP ana kamerası ise 1.4um sensöre, sensör hızlı  da f/1.9 diyafram ve Dual PD otomatik odaklanma ile güçlendirilmiş. Arka kısımda 3 gezinme butonu yer alan telefon 5.2-inç 720p E Ink Carta II ekrana sahip. Telefon 7.9 milimetre genişliğinde ve 8 çekirdekli  Qualcomm Snapdragon 625 işlemcisi bulunuyor.

Yota3’te kulaklık girişine yer verilmiyor ve USB-C ile 9V/2A hızlı şarj desteği ile 3,300 mAh bataryaya sahip olacak. 4 GB RAM’in yanında 64 GB ve 128 GB gibi depolama seçenekleri bulunuyor. Ek olarak microSD ile bu alanları daha da artırmak mümkün. İlk olarak  Çin piyasasında satışa sunulacak olan Yota3 akıllı telefonun saklama alanına göre fiyatları da oldukça yüksek. En temel Yota3 64 GB modeli 560 dolardan kendisine piyasada alıcı arayacak. Yota3 128 GB modeli ise 655 dolarlık bir fiyattan alıcısını bekliyor. Fiyat böyle iken çift ekran oluşuna aldanıp bu fiyatın verilip verilmeyeceği ise merak konusu.

Tekno Hocasi

Samsung’dan 300 Milyon Dolarlık Fon!

Önceki Makale

Suçlu 1 Saat İçinde Yakalanacak!

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

Yorumlar

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: Genel