Menu

Bir kullanıcı Microsoft’tan Windows 7 veya 600 milyon dolar istiyor

5 sene ago 1

Microsoft, Windows 7’den Windows 10’a geçişte sorun yaşayan bir ABD kullanıcısını sinirlendirdi.

Asus bilgisayarından otomatik Windows 7’den Windows 10’a güncellemesi sonrası bir kullanıcı bunu fırsata çevirmek istedi. ABD’da yaşayan Frank Diekmann isimli bilgisayar kullanıcısı, iddia ettiğine göre “hak ihlali” gerekçesiyle ile dava açmaya hazırlanıyor. Tazminat için istediği rakam ise oldukça fazla: tam 600 milyon dolar veya Windows 7 sürümü.

Kullanıcı Windows 7’nin yeni bir kopyasını veya 600 milyon ABD doları tutarında bir hesap talep etti. Windows 7 kullanımından memnun olan ve Windows 10’a otomatik güncellemenin gelmesinin ardından pek çok sıkıntı çeken kullanıcının bu talebi şaşkınlık yarattı.

Şimdi Dickman, Microsoft tarafından sağlanan dijital indirme ve etkinleştirme kodu aracılığıyla Windows 10’dan Windows 7’ye geri dönmek istiyor. Bunu elde etmek için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi. Mahkeme, yazılımın kullanıcıya sunulması veya zararlarının temini için yarım milyar doları aşan talebin karşılaması için 30 gün süre verdi.

Şirketin sitesinde durumla ilgili şöyle bir madde yer alıyor: “Microsoft için tek makul çözüm şirketi web sitesinden indirilebilir ve teyit edilebilir işletim sisteminin OEM sürümünü sunmaktır”.

Microsoft’un ne yapacağı henüz belli değil. Windows 10 kullanıcıları pek çok yerde sürümden memnun olmadığını dile getiren mesajlar gönderiyor. Şirket ise güncellemeler yaparak durumu hafifletmek istiyor.

Sizin bu durum hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorum kısmından bize bununla ilgili görüş bildirmekten çekinmeyin.

1 Comment

1 Comment

  1. Ayse dedi ki:

    Ben de 10 u beğenmedim ve 7 yi geri yükledim. Sürekli 10 un yüklenmesi durumuna da sinir oldum. En sonunda geri yüklediğimde neden geri yüklediğimde dair anket sorusuna çok kullanışsız cevabı yazarak 10 dan kurtuldum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir