Yoğurt kilo aldırır mı?

Yoğurt kilo aldırır mı?

Total
0
Shares

Yoğurt, genel olarak kilo aldırmaz, aksine kilo vermenize yardımcı olabilir. Bunun birkaç sebebi var:

Düşük Kalori: Yoğurt, kalori bakımından oldukça düşük bir besindir. 100 gram sade yoğurt ortalama 60 kalori içerir. Bu, bir dilim ekmekten daha az kaloridir.

Yüksek Protein: Yoğurt, protein bakımından oldukça zengindir. Protein, kas kütlesini korumaya ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Kas kütlesi arttıkça ve metabolizma hızlandıkça, daha fazla kalori yakarsınız ve kilo vermeniz kolaylaşır.

Doyurucu Olma: Yoğurt oldukça doyurucudur. Bu nedenle, yoğurt tükettiğinizde daha az yemeniz ve daha çabuk doymanız mümkündür.

Bağırsak Sağlığı: Yoğurt, probiyotik kaynağıdır. Probiyotikler, bağırsak florasının dengesini korumaya yardımcı olur. Bağırsak florası dengesi, kilo vermede önemli rol oynar.

Yoğurt Kilo Aldırır mı?

  • Yağlı yoğurtlar: Tam yağlı yoğurtlar, yağsız yoğurtlara göre daha fazla kalori içerir. Bu nedenle, kilo vermek istiyorsanız yağsız veya az yağlı yoğurt tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.
  • Şekerli yoğurtlar: Şekerli yoğurtlar, ilave şeker içerir. İlave şeker, kilo alımına neden olabilir. Bu nedenle, sade yoğurt tercih etmeniz veya yoğurdunuzu meyve ve bal ile tatlandırmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Porsiyon kontrolü: Her besinde olduğu gibi, yoğurtta da önemli olan miktardır. Günde 2-3 kase yoğurt tüketmek kilo almanızı neden olmaz.

Kilo vermek istiyorsanız:

  • Yağsız veya az yağlı yoğurt tercih edin.
  • Sade yoğurt tüketin veya meyve ve bal ile tatlandırın.
  • Porsiyonlarınızı kontrol edin.
  • Yoğurdu ara öğün olarak değil, ana öğünlerle birlikte tüketin.

Sonuç olarak: Yoğurt, sağlıklı ve besleyici bir besindir. Kilo vermek istiyorsanız, yoğurdu diyetinize dahil etmeniz oldukça faydalı olacaktır.

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

WhatsApp Duvar Kağıtları

WhatsApp duvar kağıtları, WhatsApp wallpaper, WhatsApp arkaplan en çok aranan kelimeler olarak dikkat çekiyor. Şu an da bilindiği gibi WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olarak adından sıkça…

Google, AR uygulamalarını 2018’de yayınlayacak

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları 2018 yılının sonuna kadar “yüz milyonlarca” Android akıllı telefonda satışa sunulacak. Google’ın VR birimi Amit Singh’in öncülüğündeki arama devi AR hırslarından söz eden işletme ve…