Çekirdek kilo aldırır mı?

Çekirdek kilo aldırır mı?

Total
0
Shares

Evet, çekirdek kilo aldırabilir. Bunun birkaç sebebi var:

Yüksek Kalori: Çekirdekler kalorisi yüksek bir besindir. Örneğin, 100 gram ay çekirdeği 584 kalori içerir. Bu, bir dilim ekmekten daha fazla kaloridir.

Yüksek Yağ: Çekirdeklerin çoğu yağ bakımından da oldukça zengindir. 100 gram ay çekirdeği 51 gram yağ içerir. Bu yağların çoğu sağlıklı yağlar olsa da, fazla tüketildiğinde kilo alımına neden olabilir.

Doyurucu Olma: Çekirdekler oldukça doyurucudur. Bu nedenle, fazla yediğinizde, diğer öğünlerde daha fazla yemenize neden olabilir.

Tuz: Çoğu çekirdek tuzlu olarak tüketilir. Tuz, su tutulmasına neden olarak kilo alımına katkıda bulunabilir.

Kontrolsüz Tüketim: Çekirdek, kabuklu bir besin olduğu için kontrolsüz tüketilmesi oldukça kolaydır. Televizyon izlerken veya sohbet ederken farkında olmadan çok fazla çekirdek yiyebilirsiniz.

Çekirdek Kilo Aldırır mı?

  • Tuzsuz ve çiğ çekirdekler: Tuzsuz ve çiğ çekirdekler, kavrulmuş ve tuzlu çekirdeklere göre daha az kalori ve yağ içerir. Bu nedenle, kilo alma riski daha düşüktür.
  • Kabuklu çekirdekler: Kabuklu çekirdekler, kabuksuz çekirdeklere göre daha az yemenize yardımcı olabilir. Kabukları ayıklamak zaman aldığı için daha yavaş yersiniz ve daha çabuk doyarsınız.
  • Kontrollü tüketim: Her besinde olduğu gibi, çekirdekte de önemli olan miktardır. Günde bir avuç dolusu çekirdek tüketmek kilo almanızı neden olmaz.

Kilo vermek istiyorsanız:

  • Tuzsuz ve çiğ çekirdek tüketin.
  • Kabuklu çekirdek tercih edin.
  • Porsiyonlarınızı kontrol edin.
  • Çekirdeği ara öğün olarak değil, ana öğünlerle birlikte tüketin.

Sonuç olarak: Çekirdekler sağlıklı bir besindir, ancak fazla tüketildiğinde kilo alımına neden olabilir. Kilo vermek istiyorsanız, çekirdeği kontrollü bir şekilde tüketmeniz önemlidir.

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

WhatsApp Duvar Kağıtları

WhatsApp duvar kağıtları, WhatsApp wallpaper, WhatsApp arkaplan en çok aranan kelimeler olarak dikkat çekiyor. Şu an da bilindiği gibi WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olarak adından sıkça…

Google, AR uygulamalarını 2018’de yayınlayacak

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları 2018 yılının sonuna kadar “yüz milyonlarca” Android akıllı telefonda satışa sunulacak. Google’ın VR birimi Amit Singh’in öncülüğündeki arama devi AR hırslarından söz eden işletme ve…