Menu

VIVO’dan dev mobil adımı

6 sene ago 0

Vivo, en akıllı telefon üreticilerinden biridir ancak marka, başlıca pazarlarının dışında bilinmiyor. Çin ve Hindistan’da oldukça popüler bir yere sahip. Şirket gelecek yıl Avrupa ve Afrika’ya doğru genişlemeyi planlarına ekledi. Dev şirketin piyasa değeri değişecek.

Konumunu güçlendirmek için, Vivo Qualcomm ile 4 milyar dolarlık bir mutabakat anlaşması imzaladı. Bu, 5G telefonları pazarlamak ve biyometrik kimlik doğrulama özelliklerini çeşitlendirmek için teknik ortaklık ve patent paylaşımı gerektiriyor.

Qualcomm’un yardımı ile 2018 yılında Avrupa ve Afrika’ya genişledi

Demo ekranın altına ilk kez bir parmak izi okuyucusu yapmayı da planyalan vivo, ancak iki şirket de avuç içi baskılar, iris tarama ve daha fazlasıyla birlikte 3D yüz tanıma (iPhone X’te olan özellik gibi düşünüyor) geliştirmek istiyor.

Son zamanlarda şirket Face Wake, vivo’nun yüz tanıma özelliği (12MP selfie kamera temelli) ve Qualcomm’un Snapdragon 660 yonga seti ile X20’yi piyasaya sürdü .

Kardeş şirket Oppo ve rakip Xiaomi, QUALCOMM ile benzer belgeler imzaladığı biliniyor ve potansiyel parasal değeri 12 milyar dolara yükselttiği gelen haberler arasında. (bu, 3 yıl boyunca yayılıyor). Oppo ve Xiaomi, Qualcomm ve Himax (Google Glass ekranında çok önemli bir bileşen oluşturan) tarafından ortaklaşa geliştirilen 3D tarama teknolojisi ile de ilgileniyorlar.

Asya’da gelişme imkanını fazlasıyla iyi kullanan Vivo, Afrika ve Avrupa’ya açılarak daha büyük pay almanın peşine düştü. Pazarı böyle düşünerek bize düşüncelerinizi iletin.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir