Google, AR uygulamalarını 2018’de yayınlayacak

Total
0
Shares

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları 2018 yılının sonuna kadar “yüz milyonlarca” Android akıllı telefonda satışa sunulacak. Google’ın VR birimi Amit Singh’in öncülüğündeki arama devi AR hırslarından söz eden işletme ve operasyonlardan gelen sözler bu. Lizbon’daki son Web Zirvesi.

Google , bu yılın sonundan önce yaklaşık 100 milyon cihaza gelişmiş AR desteği sunmayı planladığını zaten doğruladı ancak şirketin uzun vadeli hedefi, on iki ayda milyonlarca Android cihazını AR hazır makinelere dönüştürmek oldu.

Google, teknolojinin “bir sonraki büyük şey” olduğunu müjdeleyen kitlesel bir pazar kalabalığına benzediği için, tanıtım sadece üst düzey amiral gemisi cihazlarını da kapsamıyor. Singh, “Artırılmış gerçeklik, önümüzdeki birkaç yıl içinde Android’in temel özelliklerinden biri olacak” dedi. Orta ve düşük katmanlı cep telefonlarının önümüzdeki iki yıl içinde güncelleneceğini belirtti.

Bu AR hazır ütopyası, geliştiricilerin ek sensörler veya donanıma ihtiyaç duymadan neredeyse tüm Android cihazlarına AR özelliklerini tanıtmalarına olanak tanıyan Google’ın Android yazılım geliştirme kiti ( ARCore) sayesinde ARCore’a borçludur .

Singh’e göre, ARCore projesi planlandığı gibi çalışıyor ve ekibi halen “geliştiricilere … deneyimlerini inşa etmeye yardım ediyor … böylece AR] günlük bir alışkanlık haline geliyor” dedi.

Singh, AR’nin sunabileceği potansiyel monitizasyon yollarına da değindi. AR’nin şu anki standart taşıyıcısı olan Pokémon Go ile bu potansiyelin harekete geçirildiğini zaten gördük . Konum tabanlı mobil oyun, uygulama içi satın alımlar yoluyla gelirinin 1 milyar doların üzerinde bir gelir getirdi.

Singh, AR’nin alışveriş uygulamaları için yararlarının da altını çizdi; bu, IKEA gibi markaların Apple’ın iPhone ve ARKit için eşdeğer geliştirme araç seti için zaten atlamış olmasıdır.

ARCore şu anda yalnızca Google’ın Pixel ve Pixel 2 cihazlarında ve Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’ta mevcut ancak bu çok geçmeden değişecek. Yorumlardaki Google AR planları hakkındaki düşüncelerinizi bize bildirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

WhatsApp Duvar Kağıtları

WhatsApp duvar kağıtları, WhatsApp wallpaper, WhatsApp arkaplan en çok aranan kelimeler olarak dikkat çekiyor. Şu an da bilindiği gibi WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olarak adından sıkça…

Telefon Belleğinden Hafıza Kartına Taşıma (Unlock)

Telefon belleğinden hafıza kartına taşıma gibi bir sorunla karşılaşırsanız çözümün basit olduğunu bilmeniz gerekir. Bir çok program telefon hafızasına yüklenir, bunların çoğu hafıza kartına taşıyamazsınız. telefon hafızası bir zaman bir sonra şişer.…