Menu

Sony’den çift kameralı bir Xperia müjdesi

6 sene ago 0

Akıllı telefon piyasası iyice kızışmış durumda. Apple ve Samsung’un başını çektiği bu sektörde, farklı farklı modellerler çeşitli markalar boy gösteriyor. Son dönemlerin popüler özelliği ise çift kamera. Bu konuda da kendini ön plana çıkarmayan pek az sayıda firma bulunuyor.

Sony, akıllı telefon sektöründe çift kamera sensörünü net olarak benimsemeyen az sayıda üreticiden birisi olma niteliğine sahip. Fakat, Sony’nin yakın tarihte yeni orta segment bir Xperia modeli ile ilk adımı atması planlanıyor.

GFX Bench kayıtlarında Sony H3213 Avenger ismiyle ortaya atılan bu akıllı telefonun, Xperia XA Ultra’nın orta seviye bir modeli olması bekleniyor.

Sony çift ön kameralı bir Xperia üzerinde çalışıyor!

Modelin ön bölümünde birisi 16 MP diğeri ise 8 MP olmak üzere 4K video çekimi özelliğine sahip iki kamera bulunuyor. Arka bölümde ise, yine 4K video çekimi yapabilen 21 megapiksel çözünürlüğüne sahip bir kamera sensörü yer alıyor.

6 inç büyüklüğünde 18:9 formatında Full HD çözünürlüğe sahip bir ekrana ev sahipliği yapan H3213 Avenger, gücünü Qualcomm’un 1.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 630 işlemcisinden kaynağını alıyor.

[irp posts=”2759″ name=”Sony Xperia XZ Premium İncelemesi”]

4 GB RAM ve 32 GB depolama özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkması beklenilen bu akıllı cihazın, kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkması bekleniyor.

Özetlersek, Sony’nin yeni akıllı telefonunun orta seviye için yenilikçi nitelikler sahip olsa da, üst segment için sunulan özellikler bakımından yetersiz bir model olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir