Sony, Oreo güncellemelerine başladı!

Total
0
Shares

Sony, son yaptığı açıklamayla Xperia XZ Premium modeline bugün itibari ile Android Oreo sistem yazılımını yayınlamaya başlayacaklarını açıkladı.

Japon teknoloji devi Sony, bugün itibari ile mobil platform blogunda bugün paylaştığı bir yazı ile kendi Android 8.0 Oreo yazılımlarını Xperia XZ Premium modeline yayınlamaya başlayacaklarını bildirdi. Bu güncelleme ile sayesinde Sony, cihazlarını Android Oreo sürümüne yükselten ilk büyük akıllı telefon üreticisi konumuna sahip olmuş oldu.

Android Oreo güncellemesi beraberinde Xperia XZ Premium kullanıcıları, ilk kez XZ1 ve XZ1 Compact’ta görülen ‘3D Creator’ özelliğine de kavuşmuş hale gelecekler. 3D Creator ile herhangi bir nesneyi 3 boyutlu şeklinde tarayabilir ve istediğiniz zaman serbest biçimli görsel olarak kaydedebileceksiniz.

Yeni Android Oreo sürümüyle gelen bir başka kamera özelliğiyse akıllı yakalama özelliği olarak gösterilebilir. Bu özellik sayesinde kamera uygulaması açıkken bile yazılım herhangi bir gülümseme yakaladığı anda deklanşöre basıp bekleme gerekmeksizin 4 kareye kadar fotoğraflayabiliyor. Bu sayede yine hiçbir anı kaybetmemiş olacaksınız.

Hareketli görüntülerde ise nesnelerin bulanık çıkması çok can sıkıcı olabiliyor. Bu sorunu da otomatik odaklamalı yakalama özelliği ile hareketli nesneleri daha keskin bir halde fotoğraflarken geri planda hareket bulanıklığını kaybetmezsiniz.

Sony, stereo hoparlörlerinde de değişiklik yapıp ses iyileştirmesine gitti. Bu güncelleme ile artık çift hoparlörünüzden çok daha yüksek ve kaliteli ses alabileceksiniz. Ayrıca kablosuz kulaklıklar için de yeni Android sürümüyle gelen Qualcomm® aptX ™ HD ses teknolojisi, çok daha kaliteli bir ses deneyimi sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

WhatsApp Duvar Kağıtları

WhatsApp duvar kağıtları, WhatsApp wallpaper, WhatsApp arkaplan en çok aranan kelimeler olarak dikkat çekiyor. Şu an da bilindiği gibi WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olarak adından sıkça…

Google, AR uygulamalarını 2018’de yayınlayacak

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları 2018 yılının sonuna kadar “yüz milyonlarca” Android akıllı telefonda satışa sunulacak. Google’ın VR birimi Amit Singh’in öncülüğündeki arama devi AR hırslarından söz eden işletme ve…