Menu

iOS 11.0.1 Güncellemesi Geldi!

6 sene ago 0

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iOS 11, kullanıcıları oldukça bıktırmış durumdayken yeni bir güncelleme geldi. Bazı sorunların sık sıkı tekrarlanması sonucu yapılan bu güncelleme Ayarlar bölümünden yüklenebiliyor.

Apple iOS 11 güncellemesini geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunmuştu. Birçok yeni özelliğiyle kullanıma sunulan iOS 11 sorunlarını da beraberinde getiren bir sürüm oldu. Yeni güncellemenin sorunları saymakla bitmiyor. Bu kadar tepkiden sonra bu sorunları ortadan kaldıracağı düşünülen, iOS 11.0.1 güncellemesi bugün kullanıma sunuldu.

iOS 11 güncellemesi Apple’ın başını çok ağrıttı. Beta sürümü yayınlandığında da “bu sefer olmamış bu” dedirten birçok özelliği, yayınlanınca aksine olumlu dönüşlere sebep oldu. Ancak günler geçtikte birçok problemin de beraberinde geldiği anlaşıldı. iOS 11 sürümünün yayınlanmasıyla yetkilileri şikayet yağmuruna tutan iPhone kullanıcıları, yayınlanan bu yeni sürümle istediğini almışa benziyor. Apple, iOS 11 ile belirtilen tüm sorunların ortadan kaldırıldığı söylenen iOS 11.0.1 güncellemesini OTA üzerinden kullanıma sundu. iOS 11 2 GB iken, yeni güncelleme 250 MB boyutunda bulunuyor. Bu yeni güncellemeyle sistemsel sorunların çözüldüğü görülüyor. Ciddi anlamda performans iyileştirilmesi yapıldığı kullanıcılar tarafından dile getiriliyor.

[irp posts=”2487″ name=”iOS 11 Yayınlandı!”]

Dert ettiğiniz sorunlarının çözümü için güncellemeyi OTA üzerinden indirebilirsiniz. Aşırı yükleme olabileceğinden iTunes üzerinden yüklemeniz daha mantıklı olacaktır. Tercih size kalmış.

iOS 11.0.1 Güncellemesinin Geldiği Modeller:

iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPhone SE, iPad Pro 2. Nesil(12.9 inç), iPad Pro 1. Nesil(12.9 inç), iPad Pro(10.5 inç), iPad Pro(9.7 inç), iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. Nesil, iPad mini 4, iPad mini 3 ve iPad mini 2.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir