Google fotoğraf yedekleme nasıl yapılır? Yedekleme nedir?

Total
0
Shares

Google fotoğraf yedekleme, fotoğraf yedekleme, yedekleme nasıl yapılır son günlerin en çok aranan kelimeler arasında yer alıyor. Özellikle akıllı telefon yedekleme işlemleri en merak edilenler arasında.

Akıllı telefon değişiminde eski telefonda kalan bilgilerin yeni telefona aktarılması işlemi biraz insanın canını sıkabilir. Yedekleme denilen şeyi yaptığınız halde yapıp yapmadığınız aklınızı daima kurcalar. Yedekleme olsa bile hala akılda bazı bilgilerin yedeklenip yedeklenmediği sorusu takılı kalır. Bu yazıyı bu akılda kalan soruları gidermek için hazırladık.

Google fotoğraf yedekleme nedir?

Google’ın kendi kullanıcıları için sunduğu en basit ama en işlevsel özelliklerden biri fotoğraf yedeklemedir. Fotorğaflarınız için size verilen bir alana, izniniz dahilinde fotoğraflarınız yedeklenir ve istediğiniz zaman istediğiniz cihaza yüklemenize olanak tanır. Bunun için bilgisayardan https://photos.google.com/apps adresine girmeniz yeterli. Bilgisayar ve mobil sürümleri mevcut olan uygulama ile fotoğraf yedeklemeniz oldukça basit bir hal alacaktır.

Bilgisayarda fotoğraf yedekleme nasıl yapılır?

Yukarıdaki linkten verdiğimiz programı masaüstüne indirip kurun. Yükleme işleminden sonra bilgisayarınıza bağlı bir telefon, fotoğraf makinesi veya hafıza kartındaki fotoğraf ve videoları otomatik olarak yedekleyecek şekilde düzenleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki görselleri kütüphaneye ekleyerek mobil cihazınızdan da erişebilirsiniz. Benzer şekilde mobilde yaptığınız yedeklemeye bilgisayarınızdan da ulaşabilirsiniz.

Telefonda fotoğraf yedekleme nasıl  yapılır?

Yine yukarıda verdiğimiz linkten mobil cihazınıza indirdiğiniz uygulamayı açın. Google mailinizle giriş yapın. Tüm klasörler yedeklenebileceği gibi sizin seçtiğiniz klasörler de yedeklenebilir.

Android telefonda fotoğraf yedekleme nasıl yapılır?

Şu linkten Google Fotoğraflar uygulamasını indirin. Mailinizle giriş yapın. Sol üstteki menü simgesine dokunun. Ayarlar > Yedekle ve senkronize et’i seçin ve üst kısımda ilgili ayarı açın veya kapatın.

iPhone veya iPad’de fotoğraf yedekleme nasıl yapılır?

Şu linkten Google Photos uygulamasını telefonunuza indirin. Google Fotoğraflar uygulamasını açın. Sol üstte yer alan Menü‘ye dokunun. Ayarlar > Yedekle ve senkronize et’i seçin. Ayarı açın veya kapatın.

Unutulmaması gerekenler

  • Senkronizasyonu açtıktan sonra kapatmadınız sürece fotoğraf yedekler. Bunu kapatmak için yine Ayarlar kısmından yedeklemeyi kapatmanız gerekir.
  • Telefonunuzda hangi mail’i kullanıyorsanız oraya yedekleme yapmayı tercih edin.
  • Fotoğrafları orijinal şekilde saklamak isterseniz 15 GB alan veriyor. Ancak düzenlenmiş versiyon kullanırsanız ücretsiz şekilde saklayabilirsiniz.
  • Google Fotoğraflar uygulamasının herkese açık olmadığından emin olun. İlk kurduğunuz gizli olacaktır. Ancak ayarlardan bunu değiştirmeniz mümkün.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Ücretsiz Türkçe E-Kitap İndirme Siteleri

E-book okuyucuları olanların veya bilgisayarından kitap okumayı huy edinenlerin en çok aradığı sitelerdendir ücretsiz e-book siteleri. Dünya üzerinde belki de milyarlarca kitap var. İnternet üzerinde ise o kadar değil de…

A Word Kelime Oyunu Cevapları

A Word Kelime Oyunu Cevapları Oldukça fazla bir oyuncu kitlesi bulunan a word kelime oyunu cevapları ile kendine kullanıcıları bağlamış durumda. Özellikle bulmaca çözme meraklısı kişiler için oldukça kullanışlı olan a word…
instagram arama geçmişi

Instagram Biyografi Sözleri

En Güzel Instagram Biyografi Sözleri Instagram biyografi sözleri, biyografi sözleri, en güzel biyografi sözleri, instagram duvar yazıları, instagram duvar sözleri, instagram biyografi anlamlı,instagram durum mesajları, instagram biyografi sözleri kısa gibi konular aşağıda…

Programsız Mail.ru Video İndirme

Dünyanın en popüler sitelerinden biri olan Mail.ru Rusya merkezli bir sitedir. Dili Rusça olan siteden video indirmek oldukça basittir. Mail.ru video indirme işleminin tamamlanması için yazıyı sonuna kadar okuyun. Basit…

Turkcell Rehberi Saklama ve Silinen Rehberi Geri Yükleme

Turkcell yedekleme, Türkcell rehber yedekleme, Turkcell yedek rehber, Turkcell rehberim, Turkcell rehber, Turkcell rehber geri yükleme, Turkcell yedeklediğim numaralar, Turkcell yedek rehber geri yükleme gibi başlıklar aşağıda incelenecektir. Turkcell Rehberi…