Menu

General Mobile Discovery Donma Sorununun Çözümü

8 sene ago 6

General Mobile Discovery telefonunuzun ilk günkü halinden memnun olmadığınız için buraya geldiğinizden eminiz. Performansını artırmanın yollarını da burada bulacağınıza emin olabilirsiniz. Hazırladığımı rehber sayesinde telefonunuzun yavaşlığını ve donma sorununu çözümünü öğrenmiş olacaksınız.

General Mobile Discovery Donma Sorununun Çözümü

Öncelikle şunu bilmeniz gerek: General Mobile Discovery donma sorunu için birçok neden bulunabilmekteir. Örnek vermek gerekirse: arayüz ya da tema kullanımı, RAM’e aşırı yükleme, haddinden fazla telefona yükleme yapma ve girebilmesi pek mümkün zararlı yazılımlar/virüs vs. diyebiliriz.

Sorunun kaynağı çok olunca çözüm de çok farklılık gösterebilmektedir. Fakat kesin bir çözüm ebette garanti edilemez. Bu yazılımsal bir şeyse buradan müdahale etmemizin imkanı yok. Bizim amacımız General Mobile Discovery donma sorununu yaşayanlar için basit ama etili bir donma sorunu rehberi hazırlamak.

Çözümlere değinme zamanı geldi.

Tema ve Arayüz Kaynaklı Sorunlara Çözüm

Telefonunun arayüzünü sevmeyenler için çelşitli uygulamalar yükleyebilmektedir. Ancak şunu bilmeniz gerekir ki herkesin niyeti iyi olmayabilir. Telefonun teması hız için en önemli sebeplerden biridir.

Yavaşlama nedeni iyi programlanmamış bir arayüz ya da animasyon vs yüzünden yavaşlığa neden olan bir arayüz gösterilebilir. Hız ve estetik konusunda en beğenilenler arasında Solo Launcher görünmekteir. Siz de onu kullanabirsniz.

Ram Kaynaklı Sorunlar

General Mobile Discovery donma sorunlarının temelinde yatan Ram sorunu için çözüm biraz zor, biraz kolay. Çünkü RAM telefonun kendinden olan bir şey. Ancak ona da çözüm var: Clean Master proramı hem geçmişinizi siler hem de RAM’de iyileştmeler yapar.

Zararlı Yazılımlar, Virüsler vs.

Android cihazların diğer yazılımlara göre basit virüs aldığı bliniyor. Bunları temizlemenin en temiz yolu AVG anti virüs programıdır.

Hala General Mobile Discovery donuyor diyorsanız en sonihtimal olarak fabbrika ayarlarına geri dönün, sorun kökünden çözülecektir.

Görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

6 Comments

6 Comments

 1. bilal dedi ki:

  Rehberi görmüyorum donuyor sorunu nasılcozebilirim

  1. Emrah dedi ki:

   General mobil telefonunun donmasi nasil engellenir

 2. Ayhan dedi ki:

  GM discovery air telefonum herhangi bi siteden video izlerken uygulamayı aşağıya alıyor bu nasıl çözebiliriz.

  1. tolga dedi ki:

   aynı sorunbende var bu format attım yine aynı valla genetik sanırım telefıonda satacagım ben genral mobilden uzak duracagım

 3. general mobile sorun dedi ki:

  General mobile discovery telefonum var ve Google playden ne birşey indirebiliyorum nede guncelleniyor paused deyip kalıyor ayrıca sistem güncellemelerini baktım oradada ağ bağlantısı sorunu verip duruyor lütfen yardım edin nasıl çözebiliriz

 4. şenol dedi ki:

  arkadaslar sd kartınız varsa telefonun AYARLAR=DEPOLAMA=TERCIH EDILEN YUKLEME KONUMU=KALDIRILABILIR SD KART secersenız sorununun gıdecegını dusunuyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir