AndroidGenel

Google Play’de Desteklemeyen Uygulamaları Yüklemek

2

Eski sürüm bir telefon kullanıyorsanız Google Play’de sık sık karşılaşacağınız bir uyarıdır “Bu öğe cihazınızla uyumlu değil” uyarısı. Bu biraz uygulama yapımcısından biraz da sürümden kaynaklı bir hata veya uyarı. Uygulama geliştirilirken işaretlenen Android sürümü, sonrası için birçok sorunu beraberinde getiriyor.

Bu sorunu çözecek 1 yöntem ve bu yönteme bağlı ekstra bir yöntem bulunmaktadır. Bunun için de Google Play’den uygulama indirmeyi unutun. Zaten “Yükle” butonu aktif olmayacağı için indirmeniz de mümkün olmayacaktır. Yapmanız gereken indirmek istediğiniz uygulamanın adını Google aramasına “.apk” uzantısıyla eklemek ve aratmaktır. Bu birinci yol. Bu yola bağlı ikinci yol ise, eğer uygulamanız popüler bir uygulama ise eski sürümleri muhakkak bulunacaktır. Eski sürümleri, yeni sürümlerin çıkmasıyla güncellendiği için eski sürüm telefonunuza yüklemeniz mümkün olacaktır.

Uygulamayı indirip tıkladıktan sonra “Bilinmeyen kaynaklar” uyarısı verebilir. Bu biraz da sizi korumaya yönelik bir uyarı sistemidir ama aktif etmenizin pek de zararı yok. Aktif ederek uygulamayı yükleyebilirsiniz. Ha, eğer “Uygulama yüklenemedi” gibi bir uyarıyla daha karşılaşırsanız yapacak tek şey; uygulamayı yüklememek 🙂

Son aramalar:

 • telefonum instagramı desteklemiyor
 • android desteklenmeyen uygulama yükleme
 • telefonum bazi uygulamalari desteklemiyor
 • google play desteklemiyor
 • samsung gt c 3520 telefonumdan hafiza kartina muzik yukleyemiyorum
 • android desteklemeyen oyun yükleme
 • android uygulamaları desteklemiyor nasil yuklerim
 • b350e youtube desteklemiyo
 • desteklenmeyen uygulamari nasil apk
Tekno Hocasi

Hello world!

Önceki Makale

Online Oyunlar Nereye Gidiyor

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

2 Yorumlar

 1. Evet yükleniyor ama zaten sürüm uygun değilse yüklediğin apk yıda açmıyor yani gereksiz konu.

  1. Zaten bu uygulama sürümleri desteklemeyen telefonlarda daha çok tercih ediliyor. .apk sürümünü uyuyorsa zaten çalışır, çalışıyorsa zaten bu işlem gerekmez. .apk sürümlerinden eski olanları yükleyerek işleminizi yapabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: Android