Menu

Google Play’de Desteklemeyen Uygulamaları Yüklemek

7 sene ago 2

Eski sürüm bir telefon kullanıyorsanız Google Play’de sık sık karşılaşacağınız bir uyarıdır “Bu öğe cihazınızla uyumlu değil” uyarısı. Bu biraz uygulama yapımcısından biraz da sürümden kaynaklı bir hata veya uyarı. Uygulama geliştirilirken işaretlenen Android sürümü, sonrası için birçok sorunu beraberinde getiriyor.

Bu sorunu çözecek 1 yöntem ve bu yönteme bağlı ekstra bir yöntem bulunmaktadır. Bunun için de Google Play’den uygulama indirmeyi unutun. Zaten “Yükle” butonu aktif olmayacağı için indirmeniz de mümkün olmayacaktır. Yapmanız gereken indirmek istediğiniz uygulamanın adını Google aramasına “.apk” uzantısıyla eklemek ve aratmaktır. Bu birinci yol. Bu yola bağlı ikinci yol ise, eğer uygulamanız popüler bir uygulama ise eski sürümleri muhakkak bulunacaktır. Eski sürümleri, yeni sürümlerin çıkmasıyla güncellendiği için eski sürüm telefonunuza yüklemeniz mümkün olacaktır.

Uygulamayı indirip tıkladıktan sonra “Bilinmeyen kaynaklar” uyarısı verebilir. Bu biraz da sizi korumaya yönelik bir uyarı sistemidir ama aktif etmenizin pek de zararı yok. Aktif ederek uygulamayı yükleyebilirsiniz. Ha, eğer “Uygulama yüklenemedi” gibi bir uyarıyla daha karşılaşırsanız yapacak tek şey; uygulamayı yüklememek 🙂

2 Comments

2 Comments

  1. Kemal dedi ki:

    Evet yükleniyor ama zaten sürüm uygun değilse yüklediğin apk yıda açmıyor yani gereksiz konu.

    1. Tekno Hocası dedi ki:

      Zaten bu uygulama sürümleri desteklemeyen telefonlarda daha çok tercih ediliyor. .apk sürümünü uyuyorsa zaten çalışır, çalışıyorsa zaten bu işlem gerekmez. .apk sürümlerinden eski olanları yükleyerek işleminizi yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir