Menu

Gece Boyunca Şarj Etmek Zararlı Mı? Ne Kadar Şarj Olsa Yeterlidir?

7 sene ago 0

Gün içerisinde şarjını dayandıranların en klasik hareketi gece şarja takıp sabaha kadar dolmasını beklemek olsa gerek. Telefonu sabaha kadar şarj etmek zararlı mı değil mi gibi çeşitli sorular akıllara gelebiliyor. Ama şunu bilmeniz gerekiyor ki teknoloji gelişti ve artık sizi sizden iyi düşünen markalar var. Bazen bu düşünceleri ceplerini doldurmak yönünde gelişiyor ama şarj konusunda bu biraz daha geri planda. Nedeni ise basit: hızlı şarj eden telefonlar diye arama yapıp çıkan telefonları inasnlar daha çok tercih eder. Adı “çabuk şarjı biten telefon” diye listelenen bir telefonu kim almak ister ki?

Gece Boyunca Şarj Etmek Zararlı Mı?

Gelelim esas mevzumuza. Teknoloji gelişti dedik ve popüler olmaya çalışan markaların şarj konusunda hassas olduklarına değindik. Sonuç olarak bilindik marka ürünlerin sarj problemine çözüm üretmemeleri imkansız. 🙂 Yani şarjı dolan telefonun elektrikle ilgili bağı o an kesilir, taa ki şarj bitmeye başlayana kadar. Şu an elektriksiz şarj edilebilen tlefonun varığına bile inanılırken, gece şarj etmeye bırakılan telefonun ömrünün tükeneceğini düşünmeyelim şu zaman diliminde 🙂

Kalitesiz Batarya Ömrü Kısaltır

Kalitesiz ve çakma şarj aletleri telefonların olması da bataryaların ömrünü kısaltır. Taktığınızda hemen dolduran ama hemen de boşalan durumlarda, bizce, yeni bir şarj aleti almanız gerekmekte 🙂 Bunu anlamak şu sıra çok zor gibi görünsee de ucuz olandan uzak durun yeter. Bununla ilgili bir yazı yazmayı düşünüyorum.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir