Menu

Android’de Silinmeyen Uygulamalar Nasıl Silinir?

8 sene ago 4

Android cep telefonlarına sahip insanların çok kere olmasa da ara ara karşılaştığı sorunlardan biri de silinmeyen uygulamalardır. Bunun en temel gerekçelerinden biri sistemin buna izin vermemesidir. Özelikle çalışan uygulamalar ve silinmesine izin verilmeyen uyglamalar telefonu kasması nedeniyle sorunlar yaşatır, çıldırtır adeta. Bunun çözümü olarak da ekstra uygulamalar ile pek ala mümkün. Bunun için telefonunuzu Güvenli Mod seçeneğine getirerek yapabilirsiniz.

Telefonu-Tabletinizi Güvenli Modda Açma

İstenmeyen uygulamaları veya silmek istediğiniz yazılımları kaldırmak için ilk olarak cihazınızı güvenli modda açmanız gerekiyor. Bunun için ise telefonunuzun Güç Tuşuna basılı tutunuz ve karşınıza çıkan telefon seçenekleri menüsündeki “Kapat” düğmesine basılı tutun.android-guvenli-modda-acma

Basılı tuttuğunuzda güvenli modu isteyip istemediğinizi soracaktır. Yeniden Başlat menüsüne basarak devam ederseniz güvenli mod açılır.

android-guvenli-mod-acma

Bazı cihazlarda ise zararlı olan yazılımlar bu durumu engelleyebilir ve güvenli mod seçeneği aktif olmayabilir. Bunun için ise tek yapmanız gereken cihazınızı kapatıp güç butonuna 10 saniye basılı tutarak kapatmaktır. Devamında Güç butonu ve ses azaltma butonlarına aynı anda basılı tutmak açmaya çalışmak işinizzi görecektr.

guvenli-mod-android

Telefon artık gvenli modda açılmış bulunmaktadır. Bu işlemden sonra silmek istediğiniz uygulamaları silebilirsiniz.

4 Comments

4 Comments

 1. SaatCeviren dedi ki:

  Hocam benim telefon Lenovo A-7000 güvenli modda çalıştırıp uygulama detay sayfasına gidiyorum ancak kaldır seçeneği yerine devre dışı bırak seçeneği beni çıldırtacak şekilde yine karşıma geliyor root yapmayı denedim sanırım sistemde bunu engelleyen yazılımlar var güvenli modda root yapmayı denedim yine yemedi çözümü varmıdır!!!

  1. Tekno Hocası dedi ki:

   Selamlar. Devre dışı bırak seçeneğini denedikten sonra Kaldır seçeneğinin gelmesi gerekir. 3. parti yazılımlarla önce devre dışı bırakmanızı isteyecektir, daha sonra Kaldır seçeneği gelecektir. Bu da başarısız olursa root işlemini gözden geçirin. Garanti kapsamındaysa önermeyiz, bitmemesi için. Garantisi varsa gönderin gitsin.

   1. SaatCeviren dedi ki:

    Telefona kingo root ile root yapmayı denedim garanti sorunundan dolayı, ancak telefonun yazılımında bunu engellemişler gibi gözüküyor yani telefonun yazılımına bunu engelleyecek şekilde etki etmişler supersu root dışında yapabilecek bir işlem kalmadı gibi gözüküyor garantinin bitmesini bekliyorum..
    Güvenli moda gelirsek uygulamayı devre dışı bıraktıktan sonra etkinleştir butonu geliyor.
    Çıldırmak üzereyim hiçbişey işe yaramıyor

 2. turan dedi ki:

  humai telefondan engelli listesini nasıl sileriz temizleriz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir