Menu

Android Hemen Donma Sorunu – Android Hızlandırma 2018

9 sene ago 5

Cep telefonu kullanıcıların en büyük sorunlarından biridir android hemen donma sorunu. Tam oyuna veya programa başlarsınız, ardından bir yavaşlama başlar ve sonrasında kapanır. İşte o an telefonu aldığınız güne lanet edersiniz. Android hızlandırma yöntemlerini içeren bir rehber hazırladık.

Android Hızlandırma 2018

İş bu noktada, kendi tecrübelerimizle de sabit olan android hemen donma sorununu çözüme kavuşturma konumuz yardımınıza koşuyor. Bu tarz hatalar bazen aramalara  şeklinde yansımaktadır. Samsung S3 donma sorunu yaaşayan telefonlardan biridir. Yapılan son araştırmalarla da görüldü ki belirli bir süreden sonra cihazlarınız sistemsel olarak yavaşlamaktadır. Bu yavaşlatma gerek firmalar tarafından gerekse kullanımdan ötürü olabilmektedir.

Yapılan güncellemeler artık korkutmaya başladı. 4.1.2 güncellemesiyle donmada kesilme olmadı, aksine artmalar oldu.

Hemen Donma Çözümü

Öncelikle sürekli tekrarlanan durumlarda telefonu aldığınız yere götürmeniz yararınıza olacaktır. Anlık durumlarda telefonu “Güç Düğmesine” basıp kapatmalı ve tekrar açmanız sorunu giderecektir. Kapatıp 15-20 dakika beklemenizde fayda vardır. Eğer sorun yine devam ediyorsa, yazılımsal hataları öğrenmek için servisinize başvurun. Tabi garanti kapsamındaysanız içiniz rahat olabilir. Ama bittiyse sakın güvenmediğiniz yerlere telefonu bırakmayın. Telefonun içindeki önemli parçaları eskileriyle değiştirip alan çokça yer var. Buna denk gelmek istemezsiniz sanırım.

Hafızayı Temizleyin

Güncel olarak tuttuğunuz telefonunuzun hızlanmasını istiyorsanız belleğinizde gereksiz gördüğünüz uygulama, görüntü ve videoları silin. Bunlar belleği rahatlatacak ve telefonun hızlanmasını sağlayacaktır. Clean Master gibi programlar sayesinde de telefonunuzla internete girdiğinizde ara belleğe aldığı verileri temizleyebilirsiniz. Bu da cihazınızda oldukça iyi bir rahatlamaya sebep olacaktır.

Web Geçmişinizi Temizleyin

Android hızlandırma yöntemlerinin bir diğeri ise web geçmişinin silinmesidir. Özellikle cache’lerin ve cookies’lerin silinmesi telefonunuzu oldukça hızlandıracaktır. Bu işlemi ara ara tekrar edin ki görmdiğiniz ama telefonunuzu yavaşlatan verilerden kurtulmuş olursunuz.

Pilinizi Tüketen Uygulamalardan Kurtulun

Pil durumunu kontrol ettiğinizde bazı uygulamaların gereğinden fazla telefonunuzun bataryasını tükettiğini göreceksiniz. Bunlar aynı zamanda telefonun ağı yüklerindendir. Temizlemeniz Android telefon hızlanma işleminde etkili olacaktır.

Sizin uygulayıp hızlandırmayı başardığınız farklı bir yol varsa aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

5 Comments

5 Comments

 1. Murat dedi ki:

  süper çözüm bravo

 2. selim dedi ki:

  helal yaaa süper çözüm kapa aç tamam 🙁

 3. Berke öz dedi ki:

  Benimki telefon oyunu açtığımda dondu artık telefon ne açılıyor nede kapanıyor

  1. admin dedi ki:

   Telefonun güç düşmesine uzun basarak kapatmayı deneyin. Kapanmazsa bekleyin şarjı bitince telefon kapanacaktır. Tekrar şarj ederek kullanabilirsiniz.

 4. Mustafa dedi ki:

  Casper VIA a1 telefonun var donuyor 30 saniye sonra düzeliyo veya güç açma tuşuna basıp açınca düzenliyor neden

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir