Truecaller Nasıl Çalışır? Numaranızı Truecaller’den Nasıl Silebilirsiniz?

Total
0
Shares

Truecaller nasıl çalışır?

Bugün size global olarak verilen isimlere veya diğer ayrıntılara göre iletişim bilgilerini bulmanızı sağlayan bir program tanıtacağız. Truecaller nasıl çalışır sorusuna cevap bulmaya çalışacağız. Truecaller olarak adlandırılan bu program Android, iOS ve diğer platformlarda kullanılabilir.

Truecaller verilerinizi nasıl alır?

Truecaller, Crowd Sourcing üzerinde çalışır. Yani bilgiyi global telefon rehberinden alır. Bu sistemde hesabını oluşturan milyonlarca insandan bu bilgiler toplandı. Globalde

İndirme işleminden sonra, program kullanıcının telefonundaki kişilere erişimini ister. Daha sonra şirketin sunucusuna bu bilgiler yüklenir. Bilgileriniz binlerce başka kullanıcı tarafından görülebilir hale gelir.

Dolayısıyla, telefonunda iletişim kurduğunuz bir kişi Truecaller’a kaydolsa bile, tüm kullanıcılar veritabanında kolayca bulabilir.

Bu programı kullanmanın tüm avantajları arasında, diğer insanların sizin adınızı soran düzinelerce insanı çağırmadan sizi çabucak bulmasına izin vermek gibi (bu duyguyu biliyorsunuz, değil mi?) bir taviz doğuruyor. İşte burada da kaygılar artıyor.

Hizmetin numaramı kullanmasına izin vermek istemezsem ne olur?

Telefon numaranızı bu hizmette görmesini istemiyorsanız, tüm arkadaşlarınızdan bu uygulamayı asla kullanmasını istemeyin. Ama eğer gerçekleşirse numaranızı Truecaller’in veritabanından kolayca listeleyebilirsiniz. Yine de biraz zaman harcamak gerekecek. Silmek istediğinizde de numaranız sadece 24 saat içinde silinecek.

Bun için link: https://www.truecaller.com/unlist

Kamu endişeleri:

Truecaller, gizlilik ayarları nedeniyle İngiltere’den yasaklandı. Açıkça görebildiğiniz üzere, bir kullanıcı şartları kabul ettiğinde (uygulamayı indirdikten sonra) ve iletişim bilgileri senkronize edildiğinde tüm arkadaşlarının, meslektaşlarının ve ailesinin numaralarını veritabanına koymaya karar verdiği anlamına gelmez. Tabii ki birçok insan memnun değil ve hepimiz gelecekteki genel sınırlamalar için sabırsızlanıyoruz.

[irp posts=”4398″ name=”GetContact hesap silme işlemi nasıl yapılır?”]

İnsanların numarasını bulmak dışında ne yapabilir?

En azından burada bazı özellikleri var:

  • Aynı numara ile başlayan tüm çağrıları engelleyebilir. Artık tüm bu çağrı merkezlerini ve mağaza görevlilerini durdurabilir.
  • Spam göndericilerin durdurulduğu bir sistem var. Tüm kullanıcıların hesaplarını doğrulamaları ve Truecaller’ın “Doğrulanmış” rozetini almaları önerilir.
  • “Bilinmeyen numaralar”ı arayarak kimliklerini gizlemeye çalışan insanları bile durdurabilirsiniz.
  • Ve son olarak, Truecaller uygulaması cihazınızda internet olmadığında bile çalışır. Arayan kişi bir kez servis tarafından belirlendikten sonra program daha sonra internet bağlantısı olmadan sizin için arayanı tanımlayacak ve gerekirse engelleyecektir.

Truecaller’ın artıları ve eksileri var ama kesinlikle işlevsel değil diyemeyiz. Bu hizmette en iyi ve en kötü olduğunu düşündüğünüz özelliği aşağıdaki kısımdan bize bildirin.

[appbox appstore id448142450 ] [appbox googleplay com.truecaller ]
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

Programsız Mail.ru Video İndirme

Dünyanın en popüler sitelerinden biri olan Mail.ru Rusya merkezli bir sitedir. Dili Rusça olan siteden video indirmek oldukça basittir. Mail.ru video indirme işleminin tamamlanması için yazıyı sonuna kadar okuyun. Basit…
KYK İnternetini Hızlandırma

KYK İnternetini Hızlandırma – Yurt Wifi Yavaşlama Sorunu

Yurt Wifi Yavaşlama Sorunu KYK İnternetini Hızlandırma: KYK yurtlarında kalan gençlerin en büyük sıkıntılarından biri de bağlı olduğu internetin yavaşlığıdır. Hızlı İnternet bir yana girmek bile büyük sabır ister kimi…