Menu

Truecaller Nasıl Çalışır? Numaranızı Truecaller’den Nasıl Silebilirsiniz?

5 sene ago 0

Truecaller nasıl çalışır?

Bugün size global olarak verilen isimlere veya diğer ayrıntılara göre iletişim bilgilerini bulmanızı sağlayan bir program tanıtacağız. Truecaller nasıl çalışır sorusuna cevap bulmaya çalışacağız. Truecaller olarak adlandırılan bu program Android, iOS ve diğer platformlarda kullanılabilir.

Truecaller verilerinizi nasıl alır?

Truecaller, Crowd Sourcing üzerinde çalışır. Yani bilgiyi global telefon rehberinden alır. Bu sistemde hesabını oluşturan milyonlarca insandan bu bilgiler toplandı. Globalde

İndirme işleminden sonra, program kullanıcının telefonundaki kişilere erişimini ister. Daha sonra şirketin sunucusuna bu bilgiler yüklenir. Bilgileriniz binlerce başka kullanıcı tarafından görülebilir hale gelir.

Dolayısıyla, telefonunda iletişim kurduğunuz bir kişi Truecaller’a kaydolsa bile, tüm kullanıcılar veritabanında kolayca bulabilir.

Bu programı kullanmanın tüm avantajları arasında, diğer insanların sizin adınızı soran düzinelerce insanı çağırmadan sizi çabucak bulmasına izin vermek gibi (bu duyguyu biliyorsunuz, değil mi?) bir taviz doğuruyor. İşte burada da kaygılar artıyor.

Hizmetin numaramı kullanmasına izin vermek istemezsem ne olur?

Telefon numaranızı bu hizmette görmesini istemiyorsanız, tüm arkadaşlarınızdan bu uygulamayı asla kullanmasını istemeyin. Ama eğer gerçekleşirse numaranızı Truecaller’in veritabanından kolayca listeleyebilirsiniz. Yine de biraz zaman harcamak gerekecek. Silmek istediğinizde de numaranız sadece 24 saat içinde silinecek.

Bun için link: https://www.truecaller.com/unlist

Kamu endişeleri:

Truecaller, gizlilik ayarları nedeniyle İngiltere’den yasaklandı. Açıkça görebildiğiniz üzere, bir kullanıcı şartları kabul ettiğinde (uygulamayı indirdikten sonra) ve iletişim bilgileri senkronize edildiğinde tüm arkadaşlarının, meslektaşlarının ve ailesinin numaralarını veritabanına koymaya karar verdiği anlamına gelmez. Tabii ki birçok insan memnun değil ve hepimiz gelecekteki genel sınırlamalar için sabırsızlanıyoruz.

[irp posts=”4398″ name=”GetContact hesap silme işlemi nasıl yapılır?”]

İnsanların numarasını bulmak dışında ne yapabilir?

En azından burada bazı özellikleri var:

  • Aynı numara ile başlayan tüm çağrıları engelleyebilir. Artık tüm bu çağrı merkezlerini ve mağaza görevlilerini durdurabilir.
  • Spam göndericilerin durdurulduğu bir sistem var. Tüm kullanıcıların hesaplarını doğrulamaları ve Truecaller’ın “Doğrulanmış” rozetini almaları önerilir.
  • “Bilinmeyen numaralar”ı arayarak kimliklerini gizlemeye çalışan insanları bile durdurabilirsiniz.
  • Ve son olarak, Truecaller uygulaması cihazınızda internet olmadığında bile çalışır. Arayan kişi bir kez servis tarafından belirlendikten sonra program daha sonra internet bağlantısı olmadan sizin için arayanı tanımlayacak ve gerekirse engelleyecektir.

Truecaller’ın artıları ve eksileri var ama kesinlikle işlevsel değil diyemeyiz. Bu hizmette en iyi ve en kötü olduğunu düşündüğünüz özelliği aşağıdaki kısımdan bize bildirin.

[appbox appstore id448142450 ] [appbox googleplay com.truecaller ]

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir