Menu

Tim Cook: Apple’ın sağlığına önemli katkı yapıldı

5 sene ago 0

Apple’ın sağlıkla ilgili önemli katkısı için, Teknoloji devi Tim Cook’un CEO’su. Ekibinin, Apple Watch gibi sağlık uygulamaları ve aygıtlarının çok ötesine geçeceğini düşündüğü endüstrideki hırslarını sundu.

Cook, Cooperton, California’daki şirket hissedarlarının yıllık toplantısında sağlık sisteminin yeniliği uygulayacak yeterli sayıda yeni oyuncu sunmadığını söyledi. Ancak hissedarlara, Apple’ın “sektörde harika bir konumdan” daha fazla olduğuna dair güvence verdi.

3 trilyon dolarlık sağlık sektörü, teknoloji oyuncuları için özellikle cazip bir fırsattır. Sektörde tüketici kullanımının giderek artan bir eğilimi var. Dahası – Amerikalılar bunun için işverenlere ya da federal hükümete güvenmek yerine sağlık cepleri için giderek daha fazla para ödüyor.

Apple’ın iPhone’ları, sağlık bilgilerine erişimi olan sağlık sektöründeki kullanıcılar ve geliştiriciler için yazılımlar içeriyor. Dev aynı zamanda iş dünyasından bir stratejiye sahip çünkü iPad ve diğer cihazlar özellikle doktorlar arasında tıp dünyasında yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Kapsamını genişletmek için şirketin gelecekte federal düzenleyicilerle çalışması gerekecek. Cook, toplantıda hükümetin işbirliği yapmayı kabul edip etmeyeceğini “endişelenmediğini” söyledi.

Apple zaten bir pilot proje üzerine ABD Gıda ve İlaç İdaresi ile yakından çalışıyor. Ajansa, düşük riskli sağlık dijital ürünlerini nasıl düzenleyeceğini anlamaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Tim Cook, şirketin tıbbi kayıtları iPhone’a getirme çabalarından da söz etti. Bu ürün beta halindeyken, şirketin ABD’deki tüm sağlık sistemi için daha geniş bir kitleye açılma arzusu olsa da, yaklaşık bir düzine hastane kaydediliyor. Yukarıda belirtilen fikirlerin ve Apple’ın sağlık bakımına katkısı yönündeki eylemlerinin sonucunun ne olacağı anlaşılmalıdır.

Aksi takdirde, Cooperterino CEO’su toplantısında CEO, 2017 yılında iPhone X’in müşteri memnuniyetinin% 99 olduğunu vurgulayarak diğer ilginç uygulamalar yaptı. Apple, şirketin dahili olarak bulunduğu 19 yeni şirketi (9 tanesi hala bilinmiyor) satın aldı. Adaylar kendilerini ve başkalarını Cook etmeye razı olacaklar.

Bununla birlikte, hissedarlar Apple’den tahta üzerinde yönetici seçmelerini sağlamak için daha geniş yetkiler sağlamalarını istediler. Besleyici, yıllık olarak pay sahiplerinin toplantılarını yapar ve bir sonraki pay 2019 yılı başında yeniden planlanır.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir