Merkez Bankası Bilgisayarlı Zincir Kuruyor

0
145

Merkez bankası, dijital para birimlerini bünyesine dahil etmeye hazırlanıyor ve bununla birlikte bir blok zinciri kuruyor. Kripto paralar, malumunuz son dönemlerde dünyanın finansal ve teknolojik gündemini oldukça meşgul ediyor. Bugüne kadar ülkemizde çok fazla ele alınmamış olsa da, artık bir yerden başlandı ve duruma merkez bankası el attı. Bazı ülkeler, kripto paralar ile ilgili resmi çalışmalar yapmayı amaçlar iken, Çin ya da Güney Kore gibi ülkeler ise bu durumu bir tehdit olarak algılayabiliyor.

Merkez Bankası Bilgisayarlı Zincir Kuruyor

Ülkemiz üzerinde bilgisayar destekli para konusunda TCMB olarak bir çalışma başlatan merkez bankası, oldukça aktif bir çalışma üretiyor. Ülkemizde de durum bu şekillerde ilerliyor gibi. Çünkü yapılan araştırmalara ve bankalar kurulu kararlarına göre, Rusya’nın Bitcoin üzerinde resmileştirme çalışmaları ülkemizde de görülecek gibi görünüyor. Çalışma gurupları, bilgisayarlı blok zinciri konusunda aktif bir ilerleme yapar iken, dijital paraları millileştirmek için de önemli bir seçenek yaratıyor diyebiliriz. Amaç, bir şekilde üretilen bütün çözümleri online olarak ilerletmek ve bunları da daha kontrollü seçenekler dahilinde bizlere sunmak üzerine kurulu olduğu için, bizler de merakla yeni gelişmeleri bekliyoruz.

Bilgisayar konusunda hayatımıza dahil olan pek çok çalışma var. Özellikle finansal sektörlerde ve bilimsel konularda ön plana çıkan bilgisayar ve bilim dostluğu, oldukça hızlı bir şekilde büyüyecek gibi görünüyor. Merakla yeni gelişmeleri bekliyoruz.

Leave a reply