Menu

iOS 11 Yayınlandı!

6 sene ago 0

Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleriyle beraber açıklanan iOS 11, daha önceki haberimizde de dediğimiz gibi 19 Eylül’de yayınlanacaktı. Beklenen gün ve an geldi. iOS 11 bugün itibariyle tüm iOS işletim sistemine sahip telefonlarda kullanıma sunuldu. Daha önce beta sürümü yayınlanan ama bazı sistemsel sıkıntıların da olduğu görülen iOS 11 ilk kez tam sürüm kullanıcıyla tanıştı.

Talebin ve cihazın fazla olmasına bağlı olarak Apple serverları şu an için yoğun görünüyor.

iOS 11’i Destekleyen Modeller

iOS 11 güncellemesini; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil modelleri alabiliyor. Bunun harici modellere iOS çok önceleri yazılım desteğini kesmişti. Bu modellerin dışında kalanlar 3. parti yazılımlarıyla ancak yükleyebilecekler.

iOS 11 Yükleme

iOS 11’i yüklemek için Wi-fi’ye bağlandıktan sonra, Ayarlar bölümünden Genel, daha sonra da Yazılım Güncelleme seçeneğine gelmelisiniz. Bir süre güncellik kontrol edildikten sonra karşınıza şu akran çıkacaktır:

İndir ve Yükle seçeneğine bastığınızda karşınıza çıkacak ekran şu şekilde olacaktır:

Kabul Et dediğinizde yaklaşık 2GB boyutundaki iOS 11 sürümü telefonunuza inecek ve daha sonra onayınızı aldıktan sonra güncellemesini yapacaktır. iTunes üzerinden de indirip yükleyebilirsiniz. Bunu için programı açıp telefonla senkronizasyonu sağladıktan sonra Özet’e tıklayın, daha sonra da Güncellemeleri Denetle dedikten sonra aynı şeyleri yapıp iOS 11’i yükleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir