Menu

Google Play Cihazda Yeterli Alan Yok Hatasının Çözümü

7 sene ago 1

Telefonunuzun yeterli alana sahip olup da “Yeterli Hafıza Yok” gibi uyarıları alması insanı çileden çıkaracak seviyeye getiriyor. Madem 1 MB yükleyecek kadar alan yok, geri kalan 10GB alanı kim kullanıyor sorusunu getiriyor akla. Google Play bu işi Apple kadar ciddiye almıyor (belki alıyor da bize hissettirmiyor, bilemiyoruz). Bu hataların insanı androidden soğuttuğunu ne zaman anlayacaklar merakla bekliyoruz…

Hafızada Yer Yok Sorunu: 1. çözüm;

hafiza-ayarlari-playAyarlar menüsünden Depolama kısmana, oradan da Tercih Edilen Yükleme Konumunu seçerek bu hataya bir son verebilirsiniz. Tabii sorun varsa, biden fazla çözümü ve birden fazla da çeşitte sorunu vardır. Gelelim diğer çözümlere. Bunlar biraz daha zora kaçabilir ilk çözüme nazaran. Ama merak etmeyin, elimizden geldiğince açık olamaya çalışacağız.

Hafızada Yer Yok Sorunu: 2. Çözüm;

Cihazların sistem hafızalarında en az 250 MB (düşük modellerde 120MB olabilir) boş alan yok root atma işleminii gerçekleştirip Link2SD programıyla telefon belleğine taşınan uygulamaları SD kart üzerine taşıyabilirisiniz. Ama root işlemini önermiyoruz.

Hafızada Yer Yok Sorunu: 3. Çözüm;

İlk 2 çözüm yolundan da sonuç elde edemediyseniz, bu sefer telefon hafızasındaki alanları boşaltmanız gerekecek. Yani alan kaplayan video, mp3, fotoğraf gibi şeyleri bilgisayarınıza atmanız gerekecek veya silmeniz. Sildikten sonra indirmek istediğiniz uygulamayı indirip yükledikten sonra SD karta taşımanız gerekecek.

Telefonun hafızasından fazla bir boyutta uygulamayı da deniyor olabilirsiniz. Durumu kontrol edip Google Play hesabını silip, yeniden telefonu başlatmayı denemelisiniz.

Umarım biri çözüme kavuşmanızda yardımcı olur.

 

1 Comment

1 Comment

  1. aynur dedi ki:

    GM16 gblik telefonum var micro cd karti taktim fakat kurulmuyor tercih edilen yukleme konumu bastigim halde kapali calismiyor nasil acilir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir