Menu

Galaxy S3 ve S4’de fotoğraflar direk SD karta nasıl kaydedilir?

8 sene ago 0

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, hayatımız da teknoloji odaklı olmaya başladı. Android telefonlar da bu anlamda önemli bir yer teşkil ediyor. Bir çok özelliği ve uygulamayı içeriğinde barındıran android telefonları çözmekte elbette kolay olmuyor. Bu anlamda, piyasanın en popüler telefonlarından biri olan

guardar-fotos-sd-galaxy-s3Galaxy S3 sahiplerinden çok duyduğumuz sorulardan biri de fotoğraflarını telefonun hafızasına değil doğrudan SD karta nasıl kaydedecekleri yönünde oluyor. Aşağıdaki rehberi bunu merak eden okurlarımız için hazırladık.

Her ne kadar bir çoğumuz bu konuda bilgi sahibi olsakta, android kullanmaya yeni başlayan insanların telefonlarını biraz kurcmaları gerekiyor. Zaten pekte zor olmayan ve aslında gayet kolay bir iş diyebilirim. Söz konusu işlemi sadece Samsung’un Galaxy S3 ve Galaxy S4 modellerinde değil; Galaxy S2, S3 Mini ve S4 Mini gibi telefonlarda da benzer şekilde uygulayabilirsiniz. Burada zaten sorun çıkarsa cihazın kendisinden değil kullandığınız Android sürümünden çıkabilir.

SD karta fotoğrafları nasıl kaydedebilirim?

Fotoğraflarınızı doğrudan SD karta kaydetmek için ilk ihtiyacınız olan tabii ki bir SD kart alıp telefonunuza takmanız. Bunu yaptıktan sonra telefonunuzun kamera uygulamasını açıyorsunuz ve karşınıza depolama yeri olarak SD kartı seçip seçmek istemediğinizi soran bir mesaj çıkıyor. Bunu kabul ederseniz bundan sonra çekeceğiniz fotoğraflar doğrudan SD kartınıza kaydedilir.

Ama diyelim ki bir sebebple bu mesaj karşınıza çıkmadı, o zaman her şeyi manuel olarak kendiniz halletmeniz gerekiyor. Kamera uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar’a gidin ve “Kayıt Yeri”ne dokunun. Buradan SD kart seçimini yapabilirsiniz.

androidpit-camera-sd-card-1

Android 4.4 KitKat’la ne değişiyor?

Okurlarımızdan gelen geri bildirimlere bakılırsa, ne yazık ki Android’in en son sürümünde çekilen fotoğraflar doğrudan dahili belleğe kaydediliyor ve bunu manuel olarak değiştirmenin yolu yok. Ama yine de MX Camera adlı uygulama bu konuda size yardımcı olabilir. Ücretsiz olan bu uygulamayı Google Play Store’dan indirip açın ve Ayarlar’a girin. Buradan Kamera seçimini yapıp, “Custom save location” opsiyonundan fotoğraflarınızı kaydetmek istediğiniz yeri belirleyebilirsiniz.

androidpit-camera-sd-card-2
Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir