Menu

Apple App Store’da Değişikliğe Gitti

6 sene ago 0

Apple yeniliklerine devam ediyor. Klasikleşmiş bölümlerine günümüz tasarımını eklemeyi 10. yılında piyasaya sürdü. Geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi sürümü iOS 11’i yayınlamıştı. Yayınlanan bu yeni işletim sistemi sürümü iOS 11 ile bir çok yeni özellikle birlikte görünümde de değişikliğe gidildi. iPhone cihazlarında görünüm tamamen olmasa da kısmen değişmiş oldu. Bildirim sistemi, hesap makinesi dahil birçok yeni değişimle İOS severlere sunuldu.

App Store’da Dekiğişiklik

Pek deeğişiklik düşünmeyen Apple, kullanıcılarını öyle alıştırdı ki, herhangi bir eklemede dahi büyük değişikliğin olduğu söyleniyor. Kişiselleştirmenin de dip olduğu bir model olan iPhone’da, bildirim alanına gelen mobil veri kısa yolu bile büyük heyecana neden oldu. Bir diğer değişiklik de App Store’da oldu. Logosunu da değiştiren Apple, App Store’un tasarımını da tamamen yeniledi. İndirmeler üzerinde de değişiklik oldu ve  mobil veri üzerinden yapılabilen 100 MB ‘lık indirme, 150 MB’ta çıkarılmış durumda. Yani mobil verideyken 150 MB boyutundaki bir uygulamayı daha önce indiremezken, şimdi o limit 150 MB boyuta çıkarıldığından indirebileceksiniz.

[irp posts=”2487″ name=”iOS 11 Yayınlandı!”]

Bu uygulamada indirme kısıtını Apple kullanıcısyı korumak amacıyla konulduğunu söylese de uzun zamandır tepki çekiyordu. Şirketin haklı tarafı var. Zira mobil veride büyük dosyalar indirme cebe pahalıya mal olabiliyor. Wi-fi üzerinden indirmelerini istemek dedikleri gibi kullanıcıyı korumak. 150 MB gibi bir sınır koymak da yine bu koruyucu olmanın verdiği kısıtlama.

Apple’ın App Store’daki diğer bir değişikliği de ekrandaki logosu üzerinde. Şimdiki logosu daha keskin kenarlıklara sahip. Bu da günümüz tasarım anlayışına sahip.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir