Menu

Apple ufak düzeltmelerle iOS 11.0.3’ü yayınladı

6 sene ago 0

Apple, çarşamba günü iOS 11.0.3 ürününü, küçük hataların düzeltilmesi ve belirli iPhone modellerini hedef alan iyileştirmelerle şirketin en yeni mobil işletim sistemine yönelik küçük bir güncelleme olarak yayınladı.

Özellikle güncelleme iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus el cihazları üzerine odaklanıyor. Ancak desteklenen herhangi bir Apple cihazına bu sürüm yüklenebilir.

IOS 11.0.3, ilk sipariş düzeni olarak, daha önce bir üçüncü taraf satıcı tarafından değiştirildiğinde bir iPhone 6s kullanıcısının dokunmatik panelinin yanıt vermeyebileceği bir sorunu çözüyor. Bir yan not olarak Apple, bu kullanıcıların arzu edilen performans beklentilerini herhangi bir sıkıntı yaşamadan yerine getirmek için orijinal Apple yedek parça ve servislerini aramalarını öneriyor.

Getirdiği yenilikler:

  • Bazı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarında çalışmayan dokunsal (Haptic) geribildirim sorunları giderildi.
  • Bazı iPhone 6s cihazlarında çalışmayan Ekran Dokunmatik girdi hataları düzeltildi orijinal olmayan parça kullanımında marka sorumluluk kabul etmiyor)

iOS 11.0.3, hem sesli hem de dokunmatik geri bildirimlerin beklendiği gibi çalışmasını, bazen durduracak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ahizelerindeki bir sorunu da bu güncelleme ile gideriyor.

Albiet’in iOS 11.0.3 ile ilgisiz olması, iOS 11.1’in şu anda beta aşamalardan geçtiğini ve bu sene sonunda başlaması gerektiğini belirtti. Bu güncelleme, desteklenen iPhone ahizelerindeki yaygın cevapsız 3B Dokunmatik tabanlı uygulama değiştirici hareketini canlandıracak ve duygularınızı iMesaj veya diğer mesajlaşma platformları aracılığıyla daha çekici hale getirmek için yüzlerce yeni emoji tanıtacak. Bu emojilerin iOS 11.1 ile gelmesi bekleniyor.

Apple’ın yazılım güncellemelerinin her birinde olduğu gibi, iOS 11.0.3’ü sitelerinden indirebilir veya telefonunuzdan Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmından son güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Güncellemeyi indirdiniz mi? Yorumları bizle paylaş!

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir