Menu

YouTube, ‘şarj ve ısınma’ sorunlarını kabul etti!

6 sene ago 0

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube, iOS uygulamasındaki aşırı ısınma ve şarj tüketimi problemini resmi olarak yayınladığı açıklamayla kabul etti. Açıklamayla birlikte sorunun çözümü için çalışmalarını başladıklarını bildirdi.

iOS 11’in yayınlanması ile beraber iPhone ve iPad kullanıcılarının ‘şarj’ sorunları bir türlü sonlanmak bilmedi. Apple’ın mobil işletim sisteminin yeni sürümü ilk piyasaya sürüldüğünde eski model iPhone’ların zaten yetersiz olan batarya kullanım ömürleri de neredeyse yarıya düşmüştü.

Neyse ki bu problem ilerleyen zamanlarda gönderilen bir güncelleme ile düzeltildi. Fakat hala düzeltilmeyen bir sorun var; YouTube uygulaması. iOS cihazlarda yer alan YouTube, bataryayı kokluyor adeta. İşin kötü tarafı ise sorunun iOS’ta mı yoksa YouTube’da mı olduğu hala netlik kazanmış değil.

Team YouTube Twitter hesabı bugün bir iOS severin gönderdiği tweet’e verdiği yanıt ile sorunu resmi olarak kabul etmiş kabul edildi. Bir kullanıcının iOS YouTube uygulamasındaki şarj ve ısınma sorunlarını artık çözüme kavuşturun yazması üzerine Team YouTube, sorundan haberdar olduklarını ve üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Şu anda YouTube kullanıcıları telefondan uygulamaarında yarım saatlik bir video izlediklerinde %20 oranınnda şarjlarının gittiğini söylüyorlar. YouTube, bu konuya çözüm üretmek için uğraştıklarını açıkladı. Apple ise henüz bir açıklama yapmayarak sorumluluğu üzerinden atmışa benziyor. Eğer sizin de böyle bir sorununuz var ise, güncelleme gelene kadar videoları tarayıcıdan izlemenizi tavsiye ederiz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir