Menu

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Kaydediciler

5 sene ago 0

5 En İyi Ücretsiz Ekran Kaydediciler

İster YouTube’da gördüğünüz bir görüntüyü başkalarıyla paylaşmak için yazılım veya oyun kaydediyor olun, isterse video oyunlarını twitch’e veya başka bir hizmete aktarıyor olun. Aralarından seçim yapabileceğiniz ücretsiz bir ekran kayıt yazılımı sıkıntısını bu yazı sayesinde yaşamayacaksınız. Bilgisayarınızdan yüksek kaliteli video çekmek için kullanabileceğiniz en iyi 5 ücretsiz ekran kaydedicileri anlatacağız. Her servisin artılarını ve eksilerini de gözden geçireceğiz.

Windows, Mac ve Linux için en iyi 5 En İyi Ücretsiz Ekran Kaydediciler

5. TinyTake

Kısa videolar kaydetmenizi ve ekran görüntülerini yakalamanızı sağlayan bir freemium ekran kayıt cihazıdır. Ekran görüntülerinizi ve videolarınızı metin kutusu, ok, resim yazısı ve diğer araçlarla birlikte işaretlemenizi sağlayan düzenleme araçları sunar. Kaydı bitirdiğinizde, videolarınız yerel olarak sabit sürücünüze kaydedilebilir. Onlar da TinyTake’in bulut depolama servisine kaydedilebilir. TinyTake’in filigranları yoktur ancak maalesef bazı özellikleri premium planları için ayrılmıştır. Ücretsiz temel planın 5 dakikalık bir video kayıt limiti de vardır ve sadece bulut servisleriyle 2 GB’a kadar depolama alanına izin verir. Bir ödeme duvarının arkasında kilitli olmayan ek özelliklere ihtiyacınız varsa, bu makalede bahsedilen diğer ekran kaydedicilerden biri sizin için daha iyi olabilir. Ama eğer pek çok özellik gerektirmeyen biriyseniz;

Şimdi İndirin – Windows / Mac

4. FlashBack Express

Zaman sınırlaması veya filigranı yoktur. Videolar bir pencere seçerek veya ekranınızın bir alanını seçerek tam ekranda yakalanabilir. Gelişmiş düzenleme özelliklerine sahip yazılımın pro sürümü vardır, ancak kullandığınız güvenilir bir video düzenleyiciniz varsa, Express sürümü ihtiyacınız olan her şey sağlayacaktır. FlashBack Express, Windows XP veya daha yeni bir sürüm için kullanılabilir ve bunu kullanmak için kısa formun doldurulmasını ve size ücretsiz bir lisans gönderilmesini gerektirir. Geçen yılın sonuna doğru özellikle “FBX” adlı oyuncular için ücretsiz bir ekran kaydedici yayınladılar. Saniyede 120 kareye kadar kayıt yapabilmenin de dahil olduğu çok güzel özelliklere sahiptir. Şu anda FBX tamamen ücretsizdir.

Şimdi İndirin – Windows

3. Nvidia ShadowPlay ve Radeon ReLive

Ekran kaydediciler listemize özel bir programdan devam ediyoruz. Grafik kartı özel iki farklı programdan bahsedeceğiz. Bunlardan ilki Nvidia Shadowplay GeForce grafik kartları sahiplerince kullanılabilir. Bilgisayarınıza kaydedilecek görüntüleri kaydedebilir veya oyunları twitch, YouTube ve Facebook’a aktarabilirsiniz. Diğer program AMD Radeon grafik kartlarına sahip olanlarca ve Radeon ReLive adlı programa sahip olanlarca kullanılabilir. Biraz seçici bir program diyebiliriz. Diğer programlarda olduğu gibi oyun ve akışınızı popüler servislere de kaydedebilir. Bilgisayarınızda bir Radeon veya GeForce grafik kartı varsa, bunlar kontrol etmeniz gereken iki mükemmel programdır.

Daha Fazla Bilgi – Nvidia ShadowPlay / Radeon ReLive

2. iSpring Free Cam

iSpring Free Cam kullanabileceğiniz en kolay ekran kaydedicilerden biridir. İhtiyacınız olmayan videonun herhangi bir bölümü için arka plandaki gürültüyü kaldırmak üzere yerleşik bir ses ve video düzenleyici bile vardır. YouTube’a video yüklemek için tek tıklama özelliği farklı kılan özelliklerdendir. Birincisi olmamasının iki temel nedeni vardır, videolar sadece WMV formatında dışa aktarılabilir ve en yüksek görüntü kalitesi 720p ile sınırlıdır. Bunun dışında iSpring Free Cam kullanımı kolay bir ekran kaydedici arayanlara tavsiye ederiz. Sadece Windows için kullanılabilir. İndirmek için bir e-posta adresi girmeniz gerekmekte. Gerçek bir e-posta hesabı olmak zorunda değilsiniz. Geçici mailler işinizi görebilir. Ancak indirme sayfasına yönlendirdiği için dikkatli olun.

Şimdi İndirin – Windows

1. OBS Stüdyo

Ekran kaydediciler piyasasının en sağlam ve en çok tercih edilen yazılımıdır. Açık kaynaklıdır ve tamamen ücretsizdir. Ekranınızı kaydetmek için kullanabilirsiniz, bu sisteminize kaydedilebilir. Birçok kişi, çeşitli canlı akış hizmetlerine içerik akışı yapmak için bunu kullanır. OBS ile 60 FPS’ye kadar kayıt yapabilirsiniz ve zorlanmış filigran yoktur. Kullanabileceğiniz ekran kayıt cihazlarının birçoğuna kıyasla, öğrenme eğrisi biraz daha yüksektir. Arayüz yeni başlayanlar için kullanıcı dostu sayılmaz ama zamanla alışabilirsiniz. O sebeplerden ötürü OBS için yeni başlayanlar rehberi hakkında bir makale yayınlamayı planlıyoruz, çok yakında bunu yayınlayabiliriz. OBS stüdyosu Windows, Mac ve Linux’ta mevcuttur.

Hemen İndir – Windows / Mac / Linux

[irp posts=”4365″ name=”Instagram Biyografi Sözleri”]

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir