Bilgisayar

Yeni Nesil PC Güvenliği

Bilgisayar donanımlarında ve güvenliklerinde, kişilerin ihtiyaç duyduğu pek çok seçenek sunuluyor son zamanlarda. Özellikle bilgisayar yenilikleri arasında yer alan yeni nesil pc güvenliği konusuna bakarsanız, yoğunu çözümler sunuluyor. Hemen başlayalım. Bilgisayarını başkasının kullanmasını istemeyenler ve ekstra güvenlik sağlamak isteyenler için geliştirilen formüllerin arasında,

  • Keyfreeze
  • Kid Key Lock
  • Toddler Keys yöntemleri geliyor.

Peki nedir bu yöntemler? Hemen anlatalım. Bildiğiniz gibi bazı yazılımsal güvenlikler, belirli bir yerden sonra kırılabiliyor. Çalışma hayatımızdan tutun da günlük yaşantımıza kadar pek çok detayın saklandığı bilgisayarlarda ve diğer teknolojik cihazlarımızda, kullanması son derece kolay olan bu yazılımları tercih edebilirsiniz. Bu yazılımlar, bilgisayar firmalarının da desteği ve onayı ile birlikte kuruldu diyebiliriz. Çünkü geneliyle şirketler birbirine yakın ve işritak sayılır. Yazılımlar kurulduktan sonra gerekli ayarları yapıyorsunuz ve siz söz konusu şifreyi girinceye kadar, kendini kilitliyor. Böylece bilgisayarı açsanız bile bu yazılımları geçmek için bilgisayarın arayüzüne ulaşmanız gerekiyor. Yani yazılımlar, bilgisayar açılmadan ilk ekranda çıkıyor karşımıza. Bu da bilgisayar firmalarının onay verdiği kadar oluyor.

Teknolojinin gelişimleri arasında yer alan bunun gibi daha pek çok çözüm var. Bilgisayar sektöründe yeniden yapılan onlarca farklı yenilik, bilişim üzerine gelişim ve daha fazlası için tek yapmanız gereken sitemizi takip etmek olacaktır. Yeni nesil teknolojilerde gerçekten bizi şaşırtacak onlarca farklı detayın yer aldığını söyleyebiliriz.

İlgili Yazı:  Windows 10 Redstone 4 sürümünde pek çok şeyi değiştiriyor

Editör Hakkında

Osman Tok

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın