Apple

Yeni iPhone’ları Hızlı Şarj Etmek Cep Yakacak

Apple’ın son lansmanında iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’i tanıttı. Lansman dünya çapında yankı uyandırdı. Çünkü beklenmeyen bir 1o. yıl sürprizi vardı: iPhone X. Eklenen bazı özellikler ise yine büyük yankı uyandırdı. Bunlardan bir tanesi de şarj kablosuz şarj etme özelliği. Bu özelliği ek bir özellik de diğer Apple ürünleriyle beraber aynı adaptör üzerinde şarj ediliyor oluşu. Ancak Apple kullanıcılarına kötü bir sürpriz yaptı çünkü hızlı şarj edecek adaptör için ekstra para ödemeniz gerekecek.

Hızlı Şarj Cep Yakacak

Apple yeni akıllı telefonlarıyla daha önce denemediği bir özellik olan hızlı şarjı kullanıcılara sundu. Daha önce farklı markalarda görülen bu özellik, ilk kez Apple ürünlerinde denendi. Tanıtım lansmanında söylenene göre yeni iPhone modelleri hızlı şarj sayesinde 30 dakikada %50 şarj olabilecek. Ancak yeni ürünler olan iPhone 8, iPhone 8 Plus, veya iPhone X’in kutusunda hızlı şarjı desteklemeyen şarj aleti çıkıyor. Bu da güzel giden işlere bir olumsuzluk gibi görünüyor. Çünkü bu oldukça yüksek fiyata satılan iPhone ürünlerine ekstra ücret demek.

Yeni iPhone’larda hızlı şarj için Apple mağazalarından satın alınan hızlı şarj adaptörü gerekiyor. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in kutusundan standart 5W adaptör bulunuyor. Bu 5W ise hızlı şarj özelliğine sahip değil. Yeni iPhone modelleri USB-C 29W ile test edildi.  Hızlı şarj için Apple mağazalarından almanız gereken 12W şarj adaptörü. Bunun Türkiye fiyatı 89 TL, 2 metrelik USB-C – Lightning kablosu ise 169 TL değerinde. Hızlı şarj etmek isteyenlerin bu 258 TL‘yi ödemesi gerekecek.

İlgili Yazı:  Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları - 24 Kasım

Editör Hakkında

Tekno Hocası

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın