Xiaomi’nin Twitter üzerinden yaptığı anket şaşırttı

Dünyanın en büyük akıllı telefon üretici firmalarından olan Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu anket ile kendini zor duruma soktu. Şirketin kendi arayüzü ile Android One’ı kıyasladığı anket, Xiaomi’nin hiç beklemediği bir şekilde sonuçlandı.

Xiaomi, kendi özel arayüzü olan MIUI9 ile Android One’ı karşılaştırdığı anketi istediği gibi gitmediği için kaldırma kararı aldı. Xiaomi şirketinin kendine özgü birçok uygulamasını çıkartarak ortaya sunduğu MIUI 9 arayüzü rakibi olan ve Google tarafından saf bir şekilde dizayn edilmiş Android One arayüzüne karşı anketi kaybetti.

Xiaomi Mi A1 telefonu hariç diğer tüm telefonlarında kullandığı MIUI arayüzünü Google’ın üretmiş olduğu Android One ile karşılaştıran Xiaomi, yaptığı anket ile normal olarak kendi arayüzünün önde geleceğini düşündü, fakat işler çok değişik bir şekilde gerçekleşti. Yapılan ankette Android One %57 oy alırken MIUI 9 %43 oy aldı. Ortaya çıkan bu tablo şirketi oldukça sinirlendirmiş olmalı ki, kısa süre içerisinde anketi kaldırdı.

15.000 civarında kullanıcının oy verdiği ankette kendine özgü birçok uygulaması bulunan MIUI 9, Android’in saf halde tasarlamış olduğu Andorid One arayüzüne karşı mücadeleyi kaybetti. Xiaomi şirketi yapılan bu anket sonrası daha değişik kararlar alarak Android One ‘lı bir telefon çıkartır mı net olarak bilinmez ancak bu anket sonunda firmaların böyle anketler paylaşmadan önce iki kere düşünmesi gerektiği görülüyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Öneri Yazı:  Samsung Galaxy J5 2016 İnceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top