İnternet

Spotify Premium Kullanıcıları Albümleri 2 Hafta Önce Dinleyecek

Spotify ve Universal Music Group arasında imzalanan yeni bir lisans anlaşmasına göre Spotify Premium aboneleri, Universal Music Group sanatçılarının albümlerini ücretsiz kullanıcılardan iki hafta önce dinleyebilecek.

Bu tür bir uygulamanın tercih edileceği Spotify kaynaklarına söz edilmişti. Çevrimiçi müzik servisinin telif ücretleri için Universal Music Group’a biraz daha az bir rakam ödeyeceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Spotify CEO’su Daniel Ek, bu uygulamanın sonsuza kadar süremeyeceğinin farkında olduklarını belirtti. Her albümün aynı şekilde yayınlanamayacağının altını çizen Ek, Universal Music Group ile bir araya gelerek yeni ve esnek bir albüm yayınlama politikası arayışında olduklarını belirtti. Ek, Universal Music sanatçılarının albümlerini ilk iki hafta boyunca sadece Spotfy Premium abonelere açabileceklerini söyledi.

İlgili Yazı:  Milyarderlerin bulunduğu en zengin ülke

Editör Hakkında

Osman Tok

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir