Telefonlar

Sony Aibo, 2017 güncellemesiyle geri dönüyor

Yeni Aibo eskisine oranla çok daha sevimli ve akıllı olacak şekilde tasarlanmış.

Sony’nin 2006 yılına kadar üretimini sürdürdüğü Aibo robot köpeği, yeni sürümüyle tekrardan karşımıza çıkıyor. Yeterince kârlı olmadığı için eğlence amaçlı robot köpek üretimini durduran Sony, aradan geçen zamanda Aibo’yu hayli geliştirmiş.

2017 model Aibo, eski sürümlerinin robotik görünümünün aksine oldukça sevimli. Gerçek bir köpek yavrusuna benzeyen 2017 Aibo’ya gelen en büyük yenilik ise zeka. Aibo çevresinde olan biteni öğrenebildiği gibi, sahibini de daha iyi tanıyor.

Hangi hareketlerinin daha fazla sevildiğini sahibinin yüz ifadesinden ve sırtının okşanmasından anlayabilen robot köpek, hareketlerini buradan elde ettiği verilere göre şekillendiriyor. İsteğe bağlı olarak bulut sistemine bağlanıp, diğer tüm Aibo’lardan gelen verilerle daha da akıllanabiliyor.

Japonya’da 11 Ocak’ta satışa sunulacak olan yeni Aibo’nun 1.700 dolarlık bir fiyat etiketi olacak. Köpeğin tüm özelliklerinden faydalanmak için gereken Aibo Basic Plan aboneliği ise aylık 26 dolar gibi bir fiyatla sunulacak.

İlgili Yazı:  Apple: iOS 11, cihazların % 52'sinde yüklü

Editör Hakkında

Osman Tok

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın