Samsung Galaxy S9, 4 farklı versiyonla gelebilir!

Mobil dünyasındaki cihaz ve kullanıcı sayısı olarak diğer firmalara fark atan Güney Koreli elektronik şirket Samsung, son amiral gemisi Galaxy S9 için 3 veya 4 farklı versiyon çıkarabileceği iddia edildi.

Google’ın son amiral gemileri Pixel 2’lerle birlikte daha yeni olan bir teknolojiyle daha karşılaştık. Tek bir dokunuşla aktif olan ve içinde tercüman barındıran kablosuz kulaklık Pixel Buds. Sadece 159 dolara anlık olarak 40 dili birbirine çeviren cihaz henüz Pixel cihazları haricindeki telefonlarda çalışmıyor olsa da, geleceği çok parlak olduğu aşikar. Elbette müzik dinlemek ve telefon konuşmak için de kullanabilmeniz pek ala mümkün.

Bu kulaklıkların sermayedeki en sağlam rakibi, Apple’ın 2016’da piyasaya sürdüğü AirPods. Temel olarak iki kulaklık da aynı işlevleri vadediyor, fakat Google’ın çeviri desteği AirPods’ları çoktan gözden çıkartmış vaziyette.

Son dönemde sektörde inanılmaz modeller çıktı ve Samsung, Galaxy S8 ve Note 8 başarısını bu aylar içerisinde elde etti. Devamında iPhone 8 ve iPhone X ile karşılaştık ve Google Pixel 2’ler piyasaya sürüldü. Bu cihazlar sadece ana akım üreticilerin çıkarttıklarıydı. Huawei, HTC ve daha fazlası sayısız modeller üretti. Güçlü bir rekabet ortamı bulunuyor. Dolayısıyla Samsung, bir hatasıyla her şeyi mahvedebilir.

Samsung, bu sert mücadelenin farkında ve Apple’a karşılık için üç veya dört Galaxy S9 sürümüyle gelebilir. BGR adlı site, S9’un bir adet standart, bir adet fablet (telefon + tablet) ve bir adet “active” modelle geleceğini ifade ediyor.

Bakalım önümüzdeki günler bize neyi gösterecek. Sizin bu konudaki fikirleriniz neler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top