İnternet

Push Notification ile Yeni Yazıları Bildirimle Göndermek

Siteyle üye olma aşaması.

Son zamanların en popüler özelliklerinden biri de Push Notification olsa gerek. Özellikle bağımlısı olunan sitelerde olan bitenlerden haberdar olmak önceleri mail yoluyla bildiriliyordu. Push Notification sayesinde bu özellik anlık gönderimle ve maile ulaşılmadan almak mümkün. MSN gibi anlık olaylar, yazılar, bildirimler bilgisayarın köşesinde çıkıyor ve haberdar olmanızı sağlıyor. Push Notification kimi yerde ücretli olsa da kısıtlı özellikleriyle ücretsiz kullandıran yerler de var. Bunlardan biri olan Pushengage.com ile adım adım siteye Push Notification eklemeyi göstereceğiz.

Siteye üye olmak için tıklayın. Formu aşağıdaki gibi kendi sitenize göre doldurun.

Siteyle üye olma aşaması.

Site ismini, urlsini ve küçük logoyu kendinize göre düzenliyorsunuz aşağıdaki gibi ve kaydediyorsunuz.

Şimdiki aşamada verilen kodu sitemizin <head> </head> kodlarının arasına yerleştiriyoruz ve kaydediyoruz. İkinci kutucukta bulunan dosya HTTPS özelliği bulunan hostlarda gerekiyor. Eğer HTTP özelliğinden devam ediyorsanız yüklemenize gerek yok.

33

Bildirim ayarlarını aşağıdaki gibi yaptım. Kendinize göre düzenleyeniz.

44

İlk görünüm ayarı için yan menüden Welcome Notification Settings kısmına tıklayıp aşağıdaki gibi yapıyoruz.

55

Vee sonuç 🙂

66

İlgili Yazı:  WhatsApp’ta Herkesten Silinen Mesajı Okumak

Editör Hakkında

Tekno Hocası

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın