Oyun

PUBG, Steam Tarihine Adını Yazdırdı!

PlayerUnknown’s Battlegrounds rekora doymuyor, başarı üstüne başarı kazanmaya devam ediyor. Steam üzerinde erken erişime açıldığından beri büyük ilgi toplayan PUBG, şimdi de diğer tüm Steam oyunlarını alt etmeyi başardı.

PUBG artık Steam’in en aktif oyunu!

Valve uzun yıllardır CS:GO ve Dota 2 üzerine büyük yatırımlar yapıyor. Steam gibi devasa bir platformun tüm nimetlerini bu iki oyunu daha geniş kitlelere ulaştırmak için kullanıyor. Bugüne kadar bu yüzden neredeyse tüm Steam rekorları CS:GO ve Dota 2 tarafından geliyordu.

Fakat, PUBG inanılmaz ötesi bir performans göstererek geçtiğimiz gün bir rekoru daha Valve’ın elinden almayı başardı. 1.342.857 oyuncuyla Steam tarihinde aynı anda en fazla kişinin oynadığı yapım oldu.

Daha önceleriyle bu rekorun sahibi 1.295.114 oyuncuyla Dota 2‘ydi.

SteamSpy tarafında paylaşılan verilere göreyse, PUBG şu ana kadar 11 milyondan fazla kopya satmış durumda. Henüz erken erişimde olan ve resmi çıkışını gerçekleştirmemiş bir yapım için gerçekten de muazzam bir istatistik.

Bakalım, PlayerUnknown’s Battlegrounds tarafında daha ne gibi rekorlargöreceğiz?

İlgili Yazı:  En İyi Oyun Nickleri ve Anlamları

Editör Hakkında

Osman Tok

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın