Teknoloji

Microsoft, en etik şirketlerden biri olarak kabul edildi

Ethisphere Enstitüsü, Microsoft’u dünyadaki en etik şirketlerden biri olarak kabul etti. 2007 yılına dayanan “Dünyanın En Etik Şirketler” listesinde 23 ülke ve 57 sanayi olmak üzere 135 şirket yer alıyor.

Microsoft’un yanı sıra, diğer ünlü IT şirketleri de derecelendirmeye dahil edildi. Aralarında Adobe Systems, Dell ve Xerox da bulunuyor. Microsoft’un bu alandaki rakibi Google ve Apple değil. Microsoft’un iki yıl önce satın aldığı bir LinkedIn sosyal paylaşım ağı kendinden sonraki en etik şirket olarak kayıtlara geçti.

Ethisphere Enstitüsü, listeyi beş kategoride belirledi: Etik ve rıza konusu (% 35), kurumsal vatandaşlık ve sorumluluk konusu (% 20), etik kültürü konusu (% 20), yönetim konusu (% 15), liderlik, yenilik ve itibar konusu (% 10) şeklinde bir listeme yapıldı ve Microsoft ilk sıraya yerleşti.

Brad Smith, Microsoft Corp.

Microsoft Corp. Başkanı Brad Smith, “Güven ve bütünlük, Microsoft için kritik değerler ve başarımız için hayati önem taşıyor. Dünyamızı teknoloji yardımı ile geliştirmeyle ilgili hevesliyiz. Bu, müşterilerimize güven verdiğimiz ve verdiğimiz güveni devam ettireceğimiz esasına dayalı.” açıklamasında bulundu.

Onun sözleriyle, Microsoft’u dünyadaki en etik şirketlerin listesine dahil etmek teknoloji ​​devinin çevreleyen dünyada uzun vadeli bir etkisi olduğu gerçeğini yansıtıyor.

İlgili Yazı:  Microsoft yeni başlayanlar için 500 milyon dolar ayırdı

Editör Hakkında

Osman Tok

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın