Sosyal Medya

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Kapatma

Instagram‘ın canlı yayın özelliğine geçişi çok konuşuldu. Diğer uygulamalardan rol çaldığına dair türlü teoriler, türlü haberler yapıldı. Ne yazılırsa yazılsın bunlar bu işi biliyor. Facebook çatısı altına gelişiyle zaten çıta epey yükselmişti. Snapchat özelliklerinin de bir bir Instagram‘a geçmesi eleştirilse de olumlu bulundu ve gayet kullanışlı şekilde hayatına devam etmekte.

Peki her sistemin kendine göre vazgeçilmezleri ve dayanılmazları yok mu? Elbette var. Facebook canlı yayın bildirimleri başımızı ağrıtmaya devam ederken bir de Instagram canlı yayın bildirimlerinin eklenmesi “dayanılmaz” kısmına bir yenisini ekledi. Gününün büyük bir çoğunluğunu internette geçirenlerin ve bildirim sekmesini temiz tutanların çıldıracak seviyesine gelmesi abartı olsa da şahsen canımızı fena sıkıyor. Bize ne zorla takip ettiğimizin canlı yayınından?

Bu tür Instagram canlı yayın bildirimleri kapatma başlarda zor görünse de oldukça basittir. Aşağıda belirttiğimiz adımları yaparak kısa sürede canlı yayın bildirimlerini kapatabileceksiniz.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram canlı yayın bildirim<leri kapatma aşağıdaki adımlarla tamamen kapatılabilmektedir. Yine aynı şekilde Instagram canlı yayın bildirimleri açma işlemini yapabilirsiniz.

1. Adım: Seçenekler sekmesine tıklıyoruz.

2. Adım: Anında İlet Bildirimleri sekmesine tıklıyoruz.

3. Adım: Canlı Videolar sekmesini “Hayır” konumuna getiriyoruz.

Artık Instagram canlı yayın bildirimleri almayacaksınız. Canlı yayın bildirimleri bu şekilde kapatıldığı gibi aynı işlemler sonucunda canlı yayın özelliği açılabilir.

İlgili Yazı:  Instagram Bilgisayardan Nasıl Kullanılır?

Editör Hakkında

Tekno Hocası

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın