İnternet

Instagram Bilgileriniz Satışta Olabilir!

Dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden olan Instagram’ın başı bu sefer hacklenmeyle dertte. Çok ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu hesap bilgileri, hackleyen grup tarafından satışa çıkarıldı.

Instagram’ın en popüler ünlülerinden Selena Gomez, Emma Watson, Leonardo DiCaprio, Lady Gaga, Justin Bieber, Shakira ve Taylor Swift gibi pek çok önemli simanın Instagram bilgileri bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi. Hatta Justin Bieber’in özel bir çıplak görüntüsü de hackleyen korsanlar tarafından paylaşıldı. Bilindiği üzere 125 milyon instagram takipçisi bulunan Justin Bieber’in kendi rızası dışında paylaşıldığı açıklandı. Diğer ünlülerden ise henüz bir şifre açıklaması gelmedi.

Üye Bilgilerini Satışa Çıkardılar

Pek çok ünlünün bilgisi açılan bir İnternet sitesi aracılığıyla satışa çıkarıldı. Şifre göndermeyi reddeden bilgisayar korsanları, kayıtlı telefon numaralarını 10 dolar karşılığında satacağını bir İnternet sitesi aracılığıyla açıklamıştı. Instagram’da toplam 700 milyon aktif kullanıcı olduğu biliniyor. Yapılan resmi açıklamaya göre ise 7-8 milyon kullanıcının bilgilerinin bilgisayar korsanlarının eline geçti.

Kurucu Ortaklardan Açıklama Geldi

Instagram Kurucu ortaklarından Mike Krieger ise “Instagram güvenliğini son derece önemsiyoruz. Bilmenizi isteriz ki yakın zamanda bazı kişilerin e-posta adresleri ve telefon numaralarına erişim için kullanılabilecek bir bug (hata) keşfettik” dedi. Hatanın fark edildiği andan itibaren düzeltildiğini belirten Krieger,  benzer hatanın tekrarlanmaması için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

Açıklamanın devamında da şifrelerin ifşa edilmediği ve en yakın zamanda Instagram şifrelerini kullanıcıların değiştirmeleri gerektiğini belirtti.

İlgili Yazı:  Google Gmail Go Uygulamasını kullanıma sundu

Editör Hakkında

Osman Tok

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın