Bilgisayar

Google Chromebook’lar neredeyse hazır

Google’ın 4 Ekim hatırlatmalarında, Chrome OS hayranları için yeni bir eklenti yayınlanacağı iddia ediliyor. Söylentilere göre daha fazla Pixelbook özellikleri piyasada olacak. David Cannon ve 9to5Google isimli internet kullanıcılarından edinilen fısıltı habere göre, Google Yardımcı Programına Chromebook’lara gelen birden çok uygulama referansını buldu. Google’ın Ana Uygulaması uygulaması, bazı Asistan uygulamalarının Chromebook’larla birlikte çalışacağını, örneğin, Asistan uygulamanızla sohbet başlattığınızda, yakın zamandaki Android sürümlerinin yanı sıra Chrome makineleri ile uyumluluk listelemeye başladığını da belirtti. Geçmişte Asistan desteğini ima eden kodlar vardı, ancak bu kullanıcılara olan saygının bir nebze etkili olduğuna işaret ediyor.

Google’ın 4. Asistan’da bahsettiğini garanti edemeyiz, ancak şok edici gerçekleşirse bu şaşırtıcı olmaz. Etkinlikte Pixelbook görünüyorsa, Chrome OS spot ışığında biraz zaman alacağa benziyor. Bu önemli bir özelliği tanıtmak için en iyi fırsat olacağı iddia edilen diğer haberler arasında yer alıyor diyebiliriz. Karşımıza büyük bir soru çıkıyor: Bu özelliğin medyada bir araya getirilmesinin zamandan veya performanstan kazanç sağlayıp sağlamadığının henüz bilinmemiş olması. Baştan beri Google bunları göz önünde bulundurarak eklentilerini güncelliyor veya yenilerini piyasaya sürüyor. Google hiç şüphesiz bu asistanını mümkün olduğunca çok yere koymak istiyor. Ancak Pixelbook’un erken erişimini bir satış noktası olarak kullanabileceği de söylentiler arasında. Henüz bir gelişme yaşanmadı Google cephesinde. Siz de Google Chrome, Pixelbook ve Chrome asistan hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.

İlgili Yazı:  17 kubitlik çiplerle kuantum işlemci dönemi başlıyor

Editör Hakkında

Osman TOK

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz