Oyun

FIFA ve EA, eWorld Cup 2018’i açıkladı

eSpor, günümüzde oldukça popüler hale gelmş durumda. Adına şampiyonlar ligi bile düzenlenecek seviyeye ulaştı. Büyük organizasyonlar, büyük kulüpler ve büyük oyuncular bu tür organizasyonlarda yer almak için sıra bekliyor, emek harcıyor hatta büyük paralar harcamaktan çekinmiyor. Bunlardan sonuncusu da EA ve FIFA oldu. Dünyadaki en büyük e-spor turnuvası olacağı düşünülen FIFA eWorld Cup 2018, resmi bir açıklamayla duyuruldu. Daha önce yine benzer kulvarda olan Konami ve UEFA’nın bir eSpor turnuvası düzenleyeceğini yazmıştık.

İlgili Yazı:  Konami ve UEFA eSpor Turnuvası Düzenleyecek!

Bu popüler oyuna ülkemizden de katılım oldukça fazla. Ülkemizin en büyük spor kulüpleri dahi bu organizasyonlarda yer alacak ekipler kuruyor, takımlar organize ediyor. Dünya’nın en çok oynanan konsol oyunlarından biri olan FIFA da EA ile birlikte bu organizasyonu tertip ediyor. FIFA eWorld Cup 2018 olarak isimlendirilen bu organizasyonun katılımcılarının oldukça fazla olması bekleniyor.Bu turnuvaya katılım için mevcut takımlar ve profesyonel oyuncuları eleme turnuvaları yakında başlayacağı belirtiliyor. 3 Kasım’da başlayacak olan bu eleme turnuvaları Temmuz 2018’e devam edecek.

EA ve FIFA, Temmuz 2018’e kadar devam edecek eleme sezonu bitince oyunun en üst düzeydeki 128 oyuncusu, (PS4 için yarısı ve Xbox One için yarısı) IFA 18 Global Series Playoff’larla daraltacak. 32 yarışmacı FIFA eWorld Cup 2018’de yarışmaya hak kazanmış olacak ve kurul tarafından şampiyon ilan edilecek. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ülkemizde bu oyuna katılıp şampiyon çıkabileceğini düşünüyor musunuz? Bize yazın.

Editör Hakkında

Tekno Hocası

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın