Teknoloji

Elon Musk’tan 3. havalimanı için önemli girişim!

0

Geçtiğimiz hafta ülkemize ziyaret amacıyla gelen Elon Musk, önem teşkil eden girişim ve yatırımlarını gerçekleştirmek amacıyla kollarını sıvadı. Türksat’ın SpaceX ile uzaya gönderileceği havalisinden hemen sonra, duyumlarımıza göre şimdi de Tesla tarafından yine çok mühim bir teklif, lll. Havaalanı için Türkiye’ye sunuldu.

Tesla, İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Diarmuid O’Connel, sunduğu bu teklif ile alakalı İGA Havaalanı İşletmesi İcra Kurulu Üyesi olan Mehmet Kalyoncu ile birlikte bir araya gelerek toplantı yaptı. Tesla tarafından yapılan bu teklif ise şu şekilde:

Yeni havaalanının enerji ihtiyacını Tesla’nın sahip olduğu Powerwall elektrik depolama üniteleri karşılayacak.

Üçüncü Havaalanı girişimciler için de bir pazar olmuş vaziyette.

Tesla, üçüncü havaalanının enerji ihtiyacını kapatmak istiyor.

Almanya’nın Bonn kentinde düzenlenen İklim Değişikliği Taraflar Konferansı‘na katılım sağlayan Türkiye, sunulan teklifin sorumluluğunu Tesla’ya vererek merkezini tanıdı. Mehmet Kalyoncu yine de sunulan bu teklif hususunda kesin bir yargıya varmadan, bir nevi temkinli konuştu:

“Yerli batarya teknolojisi de gündeme alınmalı. Bu konuda aksiyon alınması faydalı olacaktır. Biz de Tesla’dan gelen bu teklifi değerlendireceğiz.”

Günümüz şartlarında, yalnızca 70 tanesi tamamlanmış olan havaalanı içinde, her bir ticarî işletme yeşil kuruluş sertifikasına sahip. Bunun haricinde ise ilk kez havaalanı içerisindeki ulaşım ihtiyacı da sürücüsü olmayan araçlar ile karşılanacak. 29 Ekim 2018‘de topluma açılması planlanan 3. Havalimanı için enerji bakalım nasıl temin edilecek?

Tekno Hocasi

Elon Musk, ABD için uzaya gizli bir roket gönderiyor!

Önceki Makale

CS GO Sistem Gereksinimleri – Bilgisayarım CS GO Kaldırır mı?

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

Yorumlar

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: Teknoloji