Birleşmiş Milletler’den Turkcell’e Özel Ödül

Birleşmiş Milletler’in yoksulluğu ortadan kaldırmak için yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Refah ve barış içinde bir hayatın mümkün olabileceği üzerine çalışmalar yapan Birleşmiş Milletler, sürdürülebilir barış ve refah platformu UN Global Compact, kendilerine destek veren özel sektör liderlerine katkılarından dolayı özel ödüller verdi. Bu kalkınma hedefine en çok destek veren  10 özel sektör iş insanını belirleyerek özel ödülle ödüllendirdi.

Turkcell Genel Müdürü Ödülün Sahibi Oldu

Birleşmiş Milletler’in yaptığı çalışmalardan biri de dünyada yoksulluğu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar. Sürdürülebilir barış ve huzur komitesi Küresel İlkeler Sözleşmesi kapsamında, Suriyeli mültecilerle ilgili desteklerinden dolayı Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nu özel ödülle ödüllendirdi. “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” öncüsü seçilen Terzioğlu, 10 isimden oluşan listeye Türkiye’den giren tek isim olmayı başardı.

500 Binden Fazla Mülteciye Destek

Turkcell, geçtiğimiz yıl Merhaba Umut uygulamasını tanıtmıştı. Birleşmiş Milletler Özel Sektör Forumu’nda Terzioğlu’nun yaptığı konuşmasıyla bu uygulama tanıtılmış ve takdir toplamıştı. 1 yıl sonra da aynı platforma, 500 binden fazla “Merhaba Umut” kullanıcısının dahil olmasıyla dünyaya ilham veren bir uygulamaya dönüştü. Bu destekten ötürü de Birleşmiş Milletler özel ödülünü Turcell’den Kaan Terzioğlu’na vermeye layık gördü.

 

Kaan Terzioğlu ise verilen özel ödül ve “Merhaba Umut” uygulamasıyla ilgili şunları söyledi: “Suriyeli misafirlerimiz için akıllı telefon en ulaşılabilir ve en güçlü araçlardan biri. Bu servisler sayesinde hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Çalışmaların uluslararası alanda gördüğü ilgi mutlu etse de, ülkemizin bu konudaki liderliğini dünyayla paylaşabildiğimiz için mutluyuz.”

Öneri Yazı:  Eski Instagram hikayeleri artık görülebilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top