Bilgisayar Teknoloji

Bilgisayar Ortamında Havadan Elektrik Üretildi

Havadan oksijen üretme konusunda çalışmaları sürdüren yeşil beyinler, ülkemizde aktif olarak çalışmaya devam ediyor. Bilişim haberleri arasında önemli bir yere sahip olan bu konu, bilgisayar teknolojisi ile ilerliyor ve konuya dair daha farklı, daha alternatif ve daha yenilikçi bir seçenek yaratıyor. İki lise öğrencisi tarafından hayata geçirilen bu çalışmalarda, hava katmanları arasına yerleştirilen bilgisayar destekli voltaj farkı kullanılarak elektrik üretiliyor. İki lise öğrencisinin atmosferde doğal olarak bulunan hava katmanları arasındaki voltaj farkını kullanarak elektrik üretmeyi başardıkları projeye, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünce düzenlenen “Uluslararası Genç Yeşil Beyinler Yarışması”nda birincilik ödülü verildi ve bu da hem daha aktif ilerlemeler için, hem de güncel duyurular için önemi bir seçenek demek. Bu yüzden sitemiz üzerinde bizleri takip edebilir ve bu konuya dair yeni gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Nikola Tesla tarafından ortalama 116 yıl önce tasarlanan ve üzerinde düşünülen bir mantık ile hareket ettiklerini ifade eden bu insanlar, kullanım seçeneklerinden tutun da mental açıdan büyüyen çözümlere varıncaya kadar gerçekten estetik bir seçim ile çalıştıklarını belirtiyor. Oldukça net ve oldukça uygun bir seçim diyebiliriz bu durumlar için. Bu yüzden zamana dair gelişen, yenilenen ve büyüyen her seçimi ve farklılığı da bu sayede takip edebilir ve yakından inceleme fırsatına erişebilirsiniz. Zaman kaybetmeyin ve sizler de sitemizi takip etmeye devam edin.

İlgili Yazı:  Silinen Resimleri Kurtarmak - Resimleri Geri Getirme Programı

Editör Hakkında

Osman TOK

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın